Zaboravljeni Andre Silva heroj Milana

Fudbaleri Milana pobijedili su u gostima Đenovu 1:0 pogotkom Andrea Silve u 94. minutu.

Portugalac kog je Milan platio 40 miliona eura, konačno je pokazao zbog čega je bio jedna od glavnih meta rosonera u prelaznom roku.

Glavom je bukvalno u posljednjem sekundu meča postigao pogodak za velika tri boda svog tima, na vrlo uzbudljivom gostovanju u Đenovi. Suso je centrirao, a Silva odlično reagovao.

Oba tima su imala svoje šanse tokom meča, tako da je publika imala što da vidi.

Perin je u prvom dijelu u nekoliko navrata spašavao nakon pokušaja Milanovih igrača, a briljantan je bio nakon šuta Kalinića na samom početku. Pred kraj poluvremena imao je i sreće, kod pokušaja Čalhanoglua lopta je pogodila stativu, a Kesie je bio u ofsajdu u nastavku akcije, pa pogodak nije priznat.

U nastavku Đenova je imala nekoliko vrlo opasnih pokušaja. Rigonijev gol nije priznat nakon gledanja video snimka zbog ofsajda, a obrukao se Lazović koji je bukvalno sa četiri metra glavom promašio gol neometan.

Milan je u posljednjih 20-tak minuta krenuo u potpunu ofanzivu koja se isplatila u posljednjem minutu.

Rosoneri su sada na šest bodova od Lige šampiona i uz to imaju meč manje od Lacija.