Armejci poveli u četvrtfinalnoj seriji Evrolige

Košarkaši CSKA Moskve poveli su protiv Himkija u četvrtfinalnoj seriji Evrolige – ekipa Dimitrisa Itudisa je meč dobila rezultatom 98:95.

“Armejci” su teže od očekivanog izašli na kraj sa klubom iz Podmoskovlja. Gosti su bili razigrani u prvom poluvremenu, pogađali su iz svih pozicija i bukvalo izrešetali koš CSKA za vođstvo od 54:46.

Domaći su preokrenuli tokom trećeg perioda, ali je na ulasku u posljednju četvrtinu sastav Jorgosa Barcokasa imao prednost od tri poena.

Ipak, kada je bilo najpotrebnije CSKA je podigao nivo odbrane i serijom 11:0 došao u situaciju da kontroliše situaciju na parketu. Odluka je pala u posljednjem minutu, a favorit nije dozvolio preokret.

Pobjednika je predvodio Serhio Rodriges sa 22 poena, Otelo Hanter je dodao 18, a Vil Klajburn 14. Kod Himkija, po običaju, najefikasniji Aleksej Šved sa 22 poena, dok je odličan posao napravio i Jegor Vjalcev koji je ubacio 21.

Novi susret ovih rivala na programu je u četvrtak, a CSKA će ponovo imati prednost domaćeg parketa.

Plasman na fajnl-for u Beogradu izboriće ekipa koja prva ostvari tri pobjede.