Ergin Ataman preuzeo je odgovornost nakon što je Anadolu Efes kolo prije kraja izgubio šanse za plasman u plej of Evrolige.
Ekipa iz Istanbula je u gradskom derbiju poražena od Fenerbahčea, pa će završnica elitnog takmičenja proći bez dvostrukih uzastopnih prvaka Evrope.
“Obilježili smo Evroligu prethodne četiri godine i ušli u istoriju. Međutim, ove sezone, naravno, ima neuspjeha. Nismo mogli da dobijemo dovoljno efikasnosti od kadrovskih promjena koje smo napravili na početku sezone. Naročito u dijelu gdje je Larkin povrijeđen”, istakao je Ataman i dodao:
“Utakmice koje smo izgubili protiv ekipa koje nisu plej-of gurnule su nas u sredinu tabele. Na meni kao treneru je najveća odgovornost. Kao što sam prethodnih godina bio proglašen trenerom godine u Evroligi, podbacio sam i ove sezone. Nismo tek večeras izgubili plej-of, imali smo male šanse i da smo pobijedili”.
Efes ima učinak 16-17.



