Košarka ABA liga

Krah Mornara u Beogradu

Košarkaši Mornara doživjeli su poraz na gostovanju Partizanu u ABA ligi.

Barani su odigrali loše i izgubili su važan meč u borbi za plej of – 83:75.

Mornar napadački nije imao dovoljno raspoloženih igrača, a ovaj put to nijesu uspjeli da nadomjeste odbranom.

Raspoloženi Pejdž i Dženkins odradili su veliki posao trojkama u momentima kada se lomio meč.

Partizan je inače vodio gotovo cijelo vrijeme, a Mornar je 30 minuta bio tu.

18:16 bilo je za domaće nakon deset minuta, da bi na poluvremenu razlika bila šest poena.

U trećoj četvrtini Partizan je prvi put imao dvocifrenu prednost.

Beograđani su tokom posljednjeg perioda imali i plus 18 – 79:61.

Tada je tek Mornar počeo da igra kako se očekivalo. Serijom 8:0 vratio se na minus deset, prednost smanjio na minus 9 i na minut do kraja ima otvoren šut za tri poena, ali je promašaj ugasio i posljednju nadu.

Partizan je tako prekinuo seriju od sedam vezanih poraza, Mornar napravio veliki korak unazad u borbi za plej of.

Dobra vijest za Barane je povratak Ajzee Vajtheda, koji nije imao doprinos (tri poena iz sedam šuteva), baš je on promašio tricu za minus 6, ali će jasno značiti puno za finiš sezone u ABA ligi.

Kod Mornara 15 poena Smita, 11 Hemiltona. Partizan su do pobjede vodili Tomas sa 18, Pejdž koji je dodao 14 i Perkins sa 12 poena.

Mornar sada ima skor 17-5, Partizan  8-13.