Košarka Veliki preokret Italijana

Mitrovićev Monako ispustio plus 19 protiv Virtusa

Košarkaši Monaka, koje sa klupe predvodi naš Zvezdan Mitrović, poraženi su na svom parketu od Virtusa 74:68, u pretposljednjem kolu Evrokupa.

Ekipa iz Kneževine ispustila je ogromnu prednost i velikim padom od sredine treće četvrtine otišla u poraz.

Monako je na poluvremenu vodio 40:22, najviše imao i plus 19, ali ni to nije bilo dovoljno da pobijedi.

Virtus je uspio da dođe na minus devet do kraja pretposljednjeg perioda, da bi ekipa Aleksandra Đorđevića u posljednjoj četvrtini sa 27:12 obezbijedila trijumf, osmi u isto toliko utakmica Evrokupa ove sezone.

U domaćem timu 17 poena bivšeg igrača Budućnosti Voli Di Bosta, 13 je ubacio Najt, a 10 Lesor.

Sa druge strane 15 poena Gembla, 13 Vimsa, a 12 Teodosića.

Monako je ostao na četiri pobjede nakon sedam odigranih utakmica, ali će izvjesno igrati u Top 16 fazi Evrokupa