Košarka ABA liga (2. kolo)

Mornar protiv Zadra želi da ovjeri pobjedu iz Laktaša

foto: ABA liga

Košarkaši Mornara Barsko zlato su sezonu otvorili, pomalo, neočekivanom pobjedom u gostima protiv Igokee (91:83), a večeras od 19 sati imaju priliku da na debiju pred svojim navijačima ovjere trijumf u Laktašima.

U ,,Topolicu“ stiže Zadar, koji je, takođe, pobjedom počeo sezonu u ABA ligi, kod kuće protiv SC Derbija…

– Očekuje nas izuzetno zahtjevna utakmica protiv Zadra koji je, takođe, napravio novi tim, sa novim trenerom. U prvoj utakmici se vidjelo da igraju sa velikom energijom, da imaju dobru atmosferu, i čeka nas izuzetno zahtjevna utakmica. Znamo šta treba da radimo protiv njih, kako im ne bismo dozvolili da razviju svoju igru, a vidjećemo da li ćemo to uspjeti da sprovedemo na terenu. Nadam se da ćemo biti dovoljno fokusirani, da ćemo znati šta treba da radimo, u odbrani i napadu, da bismo došli do još jedne pobjede – ističe trener Barana Mihailo Pavićević.

Na strani Mornara je tradicija, jer je barski tim dobio 10 od 12 međusobnih duela sa Zadrom u ABA ligi, a izgubio je po jedan u Baru i Zadru. Zadar je jedini put slavio u ,,Topolici“ u prvom meču, 13. novembra 2016. godine (110:104).

– Zadar je pokazao zavidan kvalitet u meču protiv SC Derbija na početku sezone. Nadam se da ćemo imati dobru podršku sa tribina ,,Topolice“ kako bismo došli do još jedne pobjede – rekao je bek Mornara Petar Vujačić.

Ako budu igrali kao protiv Igokee na premijeri, Barani ne bi trebalo da brinu za konačan epilog. Posebno ako Fets Rasel i Vladimir Mihailović budu ponovo raspoloženi kao protiv Igokee, kojoj su ubacili 41, odnosno 26 poena.

– Napravili smo sjajan posao u Laktašima, ta pobjeda na početku prvenstva je suvo zlato za našu mladu i potpuno novu ekipu, zbog samopouzdanja i vjere u ono što radimo. Međutim, ne možemo očekivati da će, prije svega, naš bekovski par Rasel – Mihailović da odigra svaku utakmicu kao u Laktašima. Protiv Zadra će biti potpuno drugačija utakmica, sa dosta izazova, a svaka utakmica je priča za sebe. Sami smo ,,krivi“ što smo došli u situaciju da sada naši navijači očekuju možda i više nego što mi u ovom trenutku možemo, ali to je normalno i ljudski. I mi pokušavamo da napravimo što je moguće bolji rezultat i bolju atmosferu u klubu – dodao je Pavićević.

Trener Mornara je imao i poruku za navijače.

– Nadam se da ćemo imati dobru atmosferu, kakva je uvijek u ,,Topolici“, uz naše navijače koji su željni košarke. Pozivam ih da nam pomognu u ovoj sezoni jer će ova ekipa trebati njihovu pomoć – zaključio je Mihailo Pavićević.

Jusup: Ovogodišnji Mornar je drugačiji

Trener Zadra Danijel Jusup ističe da je „ovogodišnji Mornar drugačije koncipiran“.

– Uz Rasela i Dionga sve su igrači iz regije, što lično pozdravljam. Mihailović i Rasel su zaduženi za poene, a iz ostalog dijela ekipe svaki na svoj način doprinosi. Nama na preostaje ništa drugo nego da koncentracijom, energijom i angažmanom tražimo svoju šansu – kazao je Jusup.

Send this to a friend