Veliki grčki derbi igran ovaj put u 16. kolu Evrolige pripao je Olimpijakosu.

Crveni su nadigrali Panatinaikos 79:65 uz briljantno izdanje Nikole Milutinova.

Srpski centar je meč završio sa po 18 poena i skokova uz 11 iznuđenih faulova za indeks korisnosti 41. Na drugoj strani 13 poena Kalatesa.

Fenerbahče je upisao 15. trijumf ove sezone, a srušena je Baskonija 96:87.

Fener je vodio cijeli meč, imao i 21 poen prednosti u trećoj četvrtini, međutim gosti su se vratili.

Baskonija je u jednom momentu imala samo poen zaostatka, 80:79, međutim u finišu Gudurić preuzima odgovornost i rješava meč.

On je duel završio sa 14 poena, Meli je ubacio 19, Veseli 15.

CSKA je uz dosta problema pobijedio Žalgiris u gostima 84:79.

Ruski tim je već u prvoj četvrtini stigao do dvocifrene prednosti, koji je čuvao do poluvremena. Ipak domaći su uspjeli da se vrate i stignu do prednosti.

Posljednji osjetniji višak imali su na dva ipo minuta prije kraja kada su vodili 74:69. Uslijedila je serija CSKA od 10:0 kojom je prelomljen meč.

Najbolji u pobjedničkom timu su bili Daniel Heket i Vil Klajburn sa po 19 poena. Nando de Kolo je imao 13.

Žalgiris je predvodio Brendon Dejvis sa 19 poena i sedam skokova.

Barselona je u posljednjem meču dana vrlo lako izašla na kraj sa Darušafakom.

Sve je bilo gotovo do poluvremena, pošto su Katalonci stvorili čak 27 poena prednosti 54:27, pa je nastavak bukvalno bio samo formalnost.

Svi su se igrači domaćeg tima upisali u strijelce, a Ertel je bio najefikasniji sa 18 poena.

Na drugoj strani 23 poena Tonija Daglasa.