Real lako do pobjede u el Klasiku

Košarkaši Real Madrida prilično rutinski savladali su Barselonu 87:75 u košarkaškom el Klasiku!

Madriđani su nakon izjednačenog prvog poluvremena treću četvrtinu dobili 28:14 i onda lako priveli posao kraju i slavili protiv velikog rivala.

Luka Dončić je odigrao još jedan odličan meč ubacio je 16 poena uz sedam asistencija i šest skokova, 14 poena dodao je Rejes, 12 Tompkins, po 10 Kampaco, Kerol i Rudi. Naš Dino Radončić nije dobio šansu večeras.

Na drugoj strani 12 poena Tomića, po 11 su ubacili Ertel i Oriola.

Himki je izgubio na gostovanju Unikahi 93:84. Presudila je posljednja četvrtina koju je španski tim dobio 26:18.

Naš Marko Todorović dobio je osam minuta i ubacio četiri poena uz tri skoka za Moskovljane, koje je vodio Šved sa 28 poena i čak 17 šutnutih trojki.

21 poen za pobjednike Nemanja Nedović.

Brose Basket je konstantno imao dvocifren minus protiv Olimpijakosa, ali se na kraju radovao 67:65. Samo sedam poena primili su Njemci u posljednjem periodu i stigli su do trijumfa.

Sjajan je bio Rajt sa 20 poena, 15 je dodao Rubit, 13 Heket.