Uovoj i prošloj sezoni košarkaši SC Derbija su u prvom kolu doživjeli ubjedljiv poraz u gostima (od Mege i Zadra), dok su u drugom, u oba slučaja, kod kuće bili ubjedljivi protiv hrvatskih timova (Zadra i Cibone). Interesantno, kao lani, „studenti“ će večeras (21 čas), u „Štark areni“, gostovati Partizanu, vicešampionu ABA lige i učesniku Evrolige.
SC Derbi je prošle sezone bio nemoćan u Beogradu, 79:57, a već od prve četvrtine (20:9) vidjelo se da „studenti“, ipak, imaju još da uče da se suprotstave protivniku takvog kalibra. Ovogodišnji Partizan je, zbog učešća u Evroligi, još jači i uigraniji nego što je bio u trećem kolu prošle sezone, pa je jasno kakav je izazov pred izabranicima Andreja Žakelja, koji protiv „crno-bijelih“ nemaju šta da izgube, pa mogu potpuno rasterećeno da pokušaju da odigraju što bolju utakmicu…
“Čeka nas jedna od lakših utakmica kada je u pitanju psihološka priprema. Znamo ko je Partizan, evroligaški tim, sa nevjerovatnim rosterom i odličnim trenerom. Jedva čekamo utakmicu, a naše najveće opterećenje je da uđemo maksimalno fizički spremni da se suprotstavimo atletskim kvalitetima koje Partizan ima i probamo da se što bolje držimo dogovora koji napravimo”, rekao je trener SC Derbija Andrej Žakelj.
Za razliku od SC Derbija, Partizan ima maksimalan učinak iz prva dva kola, jer je u gostima savladao Cibonu i MZT, sa prosječno ubačenih 98,5 poena. Partizan je oba puta bio bolji od SC Derbija u prošloj sezoni, ali je u Podgorici slavio znatno teže (93:83), jer je rezultat na nešto minut i po prije kraja meča bio izjednačen (82:82).



