Košarka Drama u Kazanju pripala Uniksu

Virtus pao poslije 19 pobjeda, majstorica odlučuje finalistu Evrokupa

Košarkaši Uniksa savladali su Virtus u drugom meču polufinala Evrokupa i obezbijedili majstoricu.

Nakon 19 uzastopnih pobjeda ove sezone u drugom po kvalitetu evropskom takmičenju, ekipa Saše Đorđevića prvi put je poražena.

Imao je Uniks sigurnu prednost, koja je išla i do plus 16, ali se Virtus vratio, najviše zahvaljujući Marku Belineliju.

U posljednjem minutu je nakon prodora Miloša Teodosića i pogotka za dva, italijanski tim izjednačio na 81:81, 16 sekundi prije kraja.

Đorđević je tada odlučio da ne brani posljednji napad Uniksa, već da pravi faul, a Džamar Smit je sa penala vratio prednost domaćinu, 83:81.

Uslijedio je napad Virtusa u kojem nisu najbolje kombinovali Teodosić i Belineli, pa je ekipa iz Bolonje izgubila loptu, a nakon novog faula, Smit je opet bio siguran sa bacanja i riješio utakmicu.

Uniks su do trijumfa predvodili Kenen sa 19, Tiodor je dodao 15, a Vajt 12 poena.

U timu Virtusa 33 poena Marka Belinelija, 11 Miloša Teodosića, koji je očajno šutirao za tri poena (0/8).

Majstorica je u srijedu u Bolonji.

Tags
Send this to a friend