Ostali sportovi

Ana ostala bez medalje

Crnogorska karate reprezentativka Ana Drašković nije uspjela da osvoji medalju na Eropskom prvenstvu u Izmitu.

Članica podgoričkog Omladinca je danas u meču za treće mjesto i medalju, u kategoriji do 55 kilograma, poražena od Ukrajinke Anželike Terliuge 5:0.

Nastup Drašković u meču za medalju zbog povrede oka bio je neizvjestan.

Ona je u četvrtak u prva dva kola eliminisala Portugalku Ines Rodrigez 2:0 i Ilhanu Gasimovu iz Azerbejdžana 2:0, dok je u trećem, u borbi u kojoj je povrijeđena, izgubila od Tube Jakan iz Turske sudijskim preglasavanjem 5:0.

U repesažu slavila je protiv Škotlanđanke Emi Konel 1:0 i izborila meč za medalju.

“Pružila sam koliko sam mogla. Povredu oka zaradila sam u meču trećeg kola protiv Turkinje Jakan, ali nijesam željela da odustanem. Bilo je u karijeri i težih povreda, pa nijesam odustajala i u manje značajnijim mečevima. Pobjednika je odlučio mavaši, koji sam blokirala. Sudije su procijenile drugačije i dodijelile poen Ukrajinki”, kazala je Drašković agenciji MINA.

Za medalju danas, u poslijepodnevnom programu, boriće se Mario Hodžić i Biserka Radulović.

Protivnik Hodžića u kategoriji do 67 kilograma biće Mađar Martal Ives Tadiši, dok će rivalka Radulović biti Turkinja Dilar Bozan.

Priliku da osvoje medalju imaće sjutra muški kata tim u satavu Mijat Vojvodić, Srđan Vuković i Vladimir Mijač.