Ostali sportovi

Granerud pobijedio u Kulmu

Halvor Egner Granerud

Norvežanin Halvor Egner Granerud je pobjednik takmičenja u skijaškim letovima, koje je za Svjetski kup danas održano u austrijskom Kulmu.

Osvajač novogodišnje turneje Četiri skakaonice do šeste pobjede ove sezone, ukupno 19. u Svjetskom kupu, došao je skokovima od 238 i 231 metar, za koje je dobio 440,7 bodova.

Austrijanac Stefan Kraft osvojio je drugo mjesto skokovaima dužine 232,5 i 234 metra i zbirom od 431,9 bodova.

Pobjedničko postolje kompletirao je Slovenac Domen Prevc skokovima od 236 i 224 metara, za koje je sakupio 425,4 boda.

Na četvrtom mjestu završio je Slovenac Poljak Pjotr Žila (233,5 i 226,5), peti je bio Austrijanac Jan Erl (212,5 i 223), a šesti Slovenac Timi Zajc (205,5 i 243).

Poljak David Kubacki nastup u Kulmu završio je na desetom mjestu (194,5 i 230,5).

Granerud je iskoristio slabije izdanje Kubackog u Kulmu i trijumfom preuzeo vođstvo u plasmanu Svjetskog kupa sa 1216 bodova.

Kubacki je drugi sa 1190, dok je treći Anže Lanišek sa 961 bodom.