Ostali sportovi

Odlični rezultati Akademca

Stigli su na prvenstvo sa 10 takmičara i osvojili su 10 medalja članovi tekvodno kluba Akademac imali su izuzetno zapažen nastup na šampionatu Crne Gore za uzrasne kategorije kadeti/kinje i seniori/ ke u obje sportske discipline taekwondo-a, sportskoj/ olimpijskoj borbi (kyorugi) i tehničkoj disciplini izvođenja formi (poomsae).

Do zlatnih odličja stigli su kadetkinja kadetkinja Lucija Rajković (majstorska kategorija KB-3) i senior Kristijan Trajčeski (kategorija SA-2), srebra su osvojili senior Savo Aligrudić (-87kg) i kadet Milija Radosavović (-61kg), kao i ekipa kadetkinja Lucija Rajković, Marija Aranđelović i Sara Dragojević (kategorija TB-1), dok su bronze zasijale na grudima kadetkinja Mire Jovanović (-51kg), Marije Aranđelović i Sare Drragojević (kategorija KB-02), te kadeta Viktora Šćepanovića (-41kg).

“Više smo nego zadovoljni ostvarenim rezultatima”, poručio je Zoran Nedić, glavni trener Akademca, čija je ekipa prvenstvo završila kao treća u genealnom plasmanu u izvođenju formi.