Rukomet Liga šampiona

Đer prejak za naše dame

Đer je bio prevelik zalogaj za Budućnost, pa su Mađarice slavile u “Bemax areni” 26:21 , u meču grupe B Lige šampiona.

Trostruke uzastopne šampionke Evrope odlično su ušle u utakmicu, povele 9:1, a nedugo zatim i 12:3.

“Plave” su se konsolidovale do poluvremena, smanjile na 14:8, a na početku nastavka prišle na minus tri u nekoliko navrata.

Međutim, brzo je Đer vratio pet-šest golova viška i rutinski priveo utakmicu kraju.

U domaćem timu istakle su se Jovanka Radičević sa šest, Alison Pino i Itana Grbić dale su po pet golova.

Kod gošći šest golova dala je Nze Minko, pet Kristijansen, po četiri Gorbic i Lukač.

Budućnost poslije 12 kola ima četiri pobjede, dva remija i šest poraza i nalazi se na petom mjestu u B grupi Lige šampiona.

Podgoričanke će u sljedećem kolu 7. februara gostovati u Moskvi ekipi CSKA.

BUDUĆNOST – ĐER 21:26 (8:14)

PODGORICA – Dvorana „Bemax arena“. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Hatipoglu, Simsek (Turska). Sedmerci: Budućnost 4 (3), Đer 5 (4). Isključenja: Budućnost 8, Đer 6 minuta.

BUDUĆNOST: Atingre, Arenhart (17 odbrana i sedmerac), Radičević 6 (2), Pejović, Popović, Džaferović 3, G. Marsenić, A. Marsenić, Pavićević 1, Pino 5 (1), Ramusović, Mehmedović, J. Kadović, N. Kadović 1, Grbić 5, Vukčević.

ĐER: Gloze, Lejno (šest odbrana), Solberg (odbrana i sedmerac), Edviž, Bratset-Dale 2, Hansen 1, Gorbic 4 (4), Čeko, Oftedal 2, Amorim Taleska, Kristijansen 5, Lukač 4, Fodor, Nze Minko 6, Faluvegi 2.