Tenis

Kralj šljake osvojio Monte Karlo: Nadalova “decima” u Kneževini

Španski teniser Rafael Nadal savladao je u finalu Mastersa u Monte Karlu sunarodnika Alberta Ramosa Vinjolasa sa 6:1, 6:3, te tako stigao do svoje desete titule u Kneževini.

Prvi set trajao je samo 31 minut, a Nadal je od početka nametnuo svoj ritam, pa protivniku nije dopustio priliku da ga ozbiljnije ugrozi.  Ramos Vinjolas je dobio samo prvi gem na svoj servis, dok je legendarni teniser sa Majorke napravio dva laka brejka, a zatim i na svoj servis kod prve set lopte stigao do 1:0.

Ramos Vinjolas je pružio nešto jači otpor u drugom setu, ali nije ozbiljnije uspio da ugrozi kralja šljake, koji je koristio svoje prilike i došao do konačnog trijumfa.

Ovim trijumfom Nadal je prestigao Giljerma Viljasa po broju trofeja na šljaci i postao apsolutni rekorder (50). Takođe, Rafa je osvojio 70. titulu u singlu u svojoj bogatoj teniskoj karijeri.