Vaterpolo

Ubjedljive pobjede Jadrana i Primorca

Vuk Ilić

Očekivani rezultati na startu regularnog dijela prvenstva Crne Gore za vaterpoliste.

U kotorskom okršaju, Primorac je lako izašao na kraj s Katarom (20:8), dok je Jadran bio ubjedljiv protiv Budvanske rivijere Budva (21:6).

Kataro je protiv Primorca vodio 2:0, na kraju prve četvrtine bilo je 3:3, da bi igrači mlađeg kluba iz drevnog grada na startu druge poveli 4:3.

Poslije toga je sve proteklo u znaku favorita. Ekipa Ranka Perovića do polovine meča stekla je prednost 8:6 i do kraja meča je konstantno uvećavala.

Četiri pogotka za Primorac dao je Filip Gardašević, jedan više od Marka Mršića, Aljoše Mačića i Srđana Janovića.

U poraženom timu, po tri su dali Dragan Marković i Dušan Milaš.

U duelu Jadrana i Budve nije bilo ni trunke neizvjesnosti jer su domaći poslije nepuna tri minuta vodili 3:0, a na poluvremenu 10:3…

Po četiri pogotka dali su Danilo Stupar i Matej Čaraj, dok se tri puta u strijelce upisao Danilo Radović. U redovima Budvanske rivijere Mlađan Janović bio je jedini dvostruki strijelac.

U regularnom dijelu crnogorskog prvenstva sve četiri ekipe odigraće po šest utakmica.

U drugom kolu, 10. februara, sastaće se Jadran – Kataro i Primorac – Budvanska rivijera Budva.

Posljednje kolo na programu je 5. aprila, a početak finalne serije – koja se igra na tri pobjede – planiran je za 27. april.