Evropa

Putin: Rusija se ponaša veoma suzdržano, čak i skromno

Putin

Rusija ima svoje interese koje će štititi u okviru međunarodnog prava, izjavio je predsjednik Vladimir Putin u svom godišnjem obraćanju naciji.

On je istakao da je smisao spoljne politike Rusije da se obezbijedi mir i bezbjednost i stabilan razvoj zemlje.

Rusija ne odgovara na neke neprijateljske akcije drugih država, jer želi da ima dobre odnose sa međunarodnom zajednicom i da se ponaša „veoma suzdržano, može se reći čak i skromno“.

„Često uopšte ne odgovaramo ne samo na neprijateljske akcije, već i na otvorenu drskost“, rekao je Putin, dodajući da trzaju Rusiju bez ikakvih razloga.

On  je kazao da Rusija ne želi da u odnosima „spaljuje mostove“.

“Mi zaista ne želimo da palimo mostove, ali ako neko naše dobre namjere doživljava kao nonšalantnost ili slabost i sam namjerava da presječe ili čak uništi te mostove mora da zna da će odgovor Rusije biti asimetričan, brz i oštar“, dodao je on.

On je naveo da Rusija predlaže međunarodnoj zajednici da razmotri stratešku i globalnu stabilnost.

Send this to a friend