Planeta

Nadzorne kamere snimile brutalno ubistvo misice

Nadzorne kamere snimile su stravičan trenutak ubistva bivše takmičarke za mis Gvatemale na ulici glavnog grada ove države.

https://www.youtube.com/watch?v=nmcnidSHeiE

Rosa Otilia Ramirez (32) upucana je 19. januara dok se vraćala kući, nakon što je ćerku odvela u školu. Kamere su snimile trenutak kada joj je maskirani muškarac prišao s leđa i pucao u glavu.

Policija je izjavila da je ubica najvjerovatnije neko ko poznavao i da se radi o zločinu iz strasti. Još uvijek niko nije osumnjičen ni uhapšen.

Državni mediji objavili su snimak nadzornih kamera i poziv policije za pomoć i informacije o brutalnom ubistvu. Gvatemala je jedna od država sa najviše nasilja na svijetu.

Prema policijskim izvještajima 2009. godine u Gvatemali je ubijeno više civila nego u ratom razorenom Iraku, a 97 odsto ubistava ostalo je neriješeno.

“Gvatemala je dobro mjesto za ubistvo jer tamo skoro sigurno možete da se izvučete”, izjavio je tada službenik UN.

Send this to a friend