Region

Grabar-Kitarović prijateljski: Nastavićemo da pomažemo Srbiji

“Nastavićemo da pomažemo Srbiji i kao i ostalim državama s jugoistoka Evrope, da uđe u članstvo EU”, rekla je predsjednica na prijemu povodom mirne reintegracije i Dana međunarodnog priznanja Hrvatske u vukovarskom dvorcu Eltz, prenosi agencija Hina. 

Ona je ocijneila da je to neophodno da bi se konačno stabilizovao taj dio Evrope i da bi se govorilo o miru, stabilnosti i prosperitetu, a ne o otvorenim pitanjima “koja nas dijele i koja moramo da riješimo”. 

Grabar-Kitarović je rekla da je mirna reintegracija rezultat političkog dogovora i lične hrabrosti ljudi koji su učestvovali u tom procesu, kao i “političke mudrosti prvog hrvatskog predsjednika Franje Tuđmana, tadašnje vlade i hrvatskog vodstva, ali i vodstva Srba na tom području”.

Send this to a friend