Region

Šef CIA iznenada doputovao u Sarajevo

Brenan je, kako se navodi, u Sarajevo stigao sinoć vojnim avionom.

Regionalna N1 TV je javila da će se prvi čovjek CIA u Sarajevu sresti sa čelnim ljudima policijskih agencija u Bosni i Hercegovini i Udarnom grupom za borbu protiv terorizma u BiH.

“Danas će vjerovatno doći do sastanka Udarne grupe za borbu protiv terorizma sa direktorom CIA-e, a tema će biti terorizam”, kazao je za Klix.ba član grupe Aljoša Čampara.

To su takođe kazali i iz Tužilaštva BiH, a kada će sastanak biti održan za sada nije poznato.

Direktor CIA-e u Sarajevo je stigao iz Rijada gdje je boravio prethodnih dana.

Ministar bezbjednosti BiH Dragan Mektić je za portal “Nezavisne” rekao da će se i on danas sastati sa Brenanom, a ključna tema o kojoj bi trebalo da razgovaraju, tvrdi, jeste borba protiv terorizma.

“Tačno je da je Džon Brenan stigao u Sarajevo. Trebalo bi da održi više sastanaka, između ostalog i sa mnom. Nisam još uvijek dobio dnevni red o čemu ćemo razgovarati, ali pretpostavljam da će glavna tema našeg sastanka biti borba protiv terorizma. U okviru toga mogli bi da razgovaramo o tome kakvo je stanje u BiH po pitanju terorizma, kako se borimo protiv ove pošasti, kakvi su nam kapaciteti, kakva je saradnja BiH i CIA-e, šta možemo uraditi da bi ta saradnja bila još bolja i efikasnija i slično”, naglasio je Mektić.

Dodao je da će na dnevnom redu njegovog sastanka sa Brenanom vjerovatno biti i mnoge druge teme među kojima je borba protiv organizovanog kriminala.

“Ko će se još sastati sa direktorom CIA-e zaista ne znam. Ne bih mogao govoriti o tome. Da nekoga spomenem, a nekoga ne zaista ne bi bilo uredu”, ispričao je Mektić. 

Napominje da njemu nije poznato koliko će se Džon Brenan zadržati u Sarajevu.

Send this to a friend