U Bosni i Hercegovini (BiH) u protekla 24 časa preminulo je 37 osoba koje su bile zaražene koronavirusom. Prema podacima iz oba bosanskohercehovačka entiteta i Brčko disktrikta od ponedeljka, 8. novembra, među testiranih oko 1.700 uzoraka, virus korona potvrđen je kod još 367 osoba.
U Federaciji BiH, jednom od dva bosanskohercegovačka entiteta, preminulo je 14 osoba u posljednja 24 časa, dok je retroaktivno prijavljeno još 14 smrtnih slučajeva.
Potvrđen je još 291 slučaj zaraze, od testiranih nešto više od 1400 osoba.
“Novi slučajevi registrovani su u svim kantonima u Federaciji BiH (FBiH čini deset kantona), osim u Bosansko-podrinjskom i Kantonu 10. Do sada je u FBiH testirano ukupno 931.315 uzoraka, a SARS-CoV-2 je potvrđen kod 166.233 osobe”, saopšteno je u ponedjeljak, 8. novembra iz Zavoda za javno zdravstvo te zemlje.
U saopštenju se dodaje i da je na području Federacije BiH do sada umrlo 6.570 osoba od posljedica zaraze virusom SARS-CoV-2.


