HP planira da se tokom ove godine podijeli na dvije firme koje bi se kotirale na berzi, odvajajući poslovne aktivnosti u oblasti personalni kompjutera PC i štampača od onih koji se odnose na opremu i usluge namenjene firmama, regrupisane u okviru nove grupe Hjulit-Pakard enterprajz HPE.
Ukidanje radnih mjesta koštaće HP oko 2,4 milijarde eura, prenosi Rojters.
“Mnogo smo radili posljednjih godina na smanjenju troškova i pojednostavljenju procedura i najnovije mjere će otkloniti potrebu bilo kakve reorganizacije u budućnosti”, izjavila je generalna direktorka HP-a Meg Vajtman.
U oktobru 2014. godine, broj radnih mjesta koja su višegodišnjim planom reorganizacije bila previđena za ukidanje iznosio je 55.000.
HP je zapošljavao oko 302.000 ljudi na dan 31. oktobra 2014, navedeno je u finansijskom izveštaju za prošlu godinu.
Prihod ogranka za PC i štampače, najvažnijeg za HP, opao je u trećem kvartalu za 11,5 odsto, dok je prihod ogranka za pružanje usluga firmama smanjen je za 11 odsto.
