Burna je godina iza hrvatskog pjevača Matije Cveka.
Javnost u domovini ljetos je zatekla vijest da je stavio tačku na višegodišnju vezu sa koleginicom Nikom Turković, 2. decembra očekuje ga veliki koncert u Zagrebu, a nedavno je objavio duetsku pjesmu sa Jelenom Rozgom.
Iako je vijest o raskidu sa Nikom stigla kao grom iz vedra neba, Cvek se drži toga da ne želi da ga komentariše.
“Niku previše poštujem i kao osobu, i kao muzičarku, i kao umjetnicu da bih ponovo otvarao tu temu. Žute naslove i žute članke o svemu tome nisam ni pročitao. Odbijam to”, kaže Cvek za Jutarnji list.
Bio je znatno raspoloženiji za razgovor o Rozgi.
Objavili su duetsku numeru i spot “Zar je ljubav spala na to”, a riječ je o obradi čuvenog hita grupe Magazin koji je Rozga svojevremeno otpjevala sa Mladenom Vojičićem Tifom iz Bijelog dugmeta.
Rozga je ranije javno pohvalila Cveka i kazala da je željela samo njega.
Šta na to kaže Matija?
“Jelena je jedna od naših najvećih zvijezda, i to ne samo zbog svoje prepoznatljivosti, nego je ona to i u smislu predanosti, posvećenosti i uspjeha. Pozitivna je i puna energije, baš sam sretan što smo sarađivali”, dodao je Cvek za Jutarnji list.



