Vlada je donijela odluke i o sazivanju vanrednih skupština akcionara preduzeća Montecargo, Željeznička infrastruktura, Održavanje željezničkih voznih sredstava i Željezničkog prevoza Crne Gore.
U Vladi su naglasili da se vanredne skupštine akcionara sazivaju radi razrješenja sadašnjih i imenovanja novih članova članova odbora direktora tih preduzeća, zbog lošeg upravljanja i negativnih finansijskih rezultata u dužem vremenskom periodu. Datum održavanja sjednica nije saopšten.
Na današnjoj sjednici je najavljeno da će 25. februara biti razriješen postojeći i imenovan novi Odbor direktora Elektoprivrede. O toj odluci glasaće i ministar kapitalnih investicija Mladen Bojanić.




Brižna Vlada, spasite aviokompanije i prekookeansku plovidbu
a Željeznice godinama zapostavljate! Od ovaca, kod ovaca!