Politika

Nova stranka eksperata: Demohrišćani otpali, Evropa sad postali

Milatović, Bojović Borovinić, Spajić (Foto: Vlada Crne Gore)

Miraš Dušević

Pojedini ministri odlazeće Vlade pozivaju na očuvanje izborne volje, iako nema te izborne volje koja je njih tu dovela. Maske su pale. Evropa sad je ekonomski, ali je sada jasno, prije svega politički projekat po kojem će ekipa ministara Jakov Milatović, Milojko Spajić, a kako stvari stoje sa njima bi mogla biti i Jelena Borovinić Bojović, da nazovu partiju koju će uskoro da formiraju.

Ako je tako, onda su državne resurse iskoristili da bi promovisali svoj politički projekat dok sjede u “ekspertskim” foteljama. Jer, Vlada pada, stranku formiraju, a najavljuju da će je nazvati prema ekonomskom programu koji su pripremili kao ministri.

Sada će, na krilima državnog projekta i novca koji je planiran iz budžeta za njegovu realizaciju, da sprovode politički program stranke kojom će rukovoditi.

Reklo bi se da je ministarski tandem dobro isplanirao političku kampanju, znajući da je vijek ove Vlade oročen, te da će svakako doći trenutak da se političku angažuju.

Mnogo puta su pomenuti ministri govorili da nijesu političari, da se ne bave politikom već da kao ministri rade u interesu svih građana i boljem ekononomskom standardu.

Jučerašnji radni doručak sa novinarima i njihove poruke rekli su, ipak, bili politički, stranački obojeni.

Ministar ekonomskog razvoja Milatović je rekao da ukoliko se Vladi izglasa nepovjerenje mijenjaju se pretpostavke.

“Slažem se sa ministrom Spajićem da naziv ne bi trebalo da ima religioznu konotaciju. Možda bi najbolje bilo da se zove Evropa sad”, naveo je on.

I Spajić je bio jasan u svom političkom govoru.

“Ne mislim da bi stranka trebalo da se zove Demohrišćanska. Protiv toga sam da ima religiozni naziv”, rekao je Spajić, na radnom doručku sa novinarima.

Ministarka zdravlja Jelena Borovinić Bojović je kazala da se ne bi izjašnjavala o bilo kakvom političkom angažmanu i naglasila da je ona prije svega ljekar, te da nikada nije pripadala nijednoj političkoj partiji.

Međutim, ministarka je izgleda zaboravila, jer, ne tako davno, je pisala na Twitteru, a to nije bila poruka ljekara, nego političara.

“Je li iko od građana protestovao kada je URA 30. avgusta 2020. godine izabrala stranu? Nije. Danas, kada glasove poštenih ljudi žele da prinesu na žrtvenik bivšeg režima, građani im jasno poručuju da su se borili i da se bore protiv toga”, napisala je ministarka na Twitteru.

Dodala je da nikada nije bila prepreka u realizaciji ciljeva većine koja me je izglasala.

“Ipak, biću, shodno svojim mogućnostima, žestoka brana povratku DPS-a na vlast”, poručila je apolitična ministarka zdravlja.

Osim što je ovo bila politička poruka, trebalo bi da ministarka kaže, kakvi su ovi građani koji nijesu glasali aktuelnu političku većinu.

Jer, pošteni su građani koji su glasali aktuelnu većinu.

Ovi drugi su, valjda, znate već. Tako to radi i govori apolitična ministarka, ljekar, prije svega.

NAJNOVIJI NAJSTARIJI POPULARNI
Zoran
Gost
Zoran

Odlazeca, DPS ce ti opet biti sef. Njih ces sve da pitas. Pilako na svoj posao. I dezursva ce ti biti placena. A sto se posvadjaste sa Krivim, od vas je napravio celjad.

Bokelj
Gost
Bokelj

Puna podrska , da ako maknemo ove metuzaleme od DFa i Dpsa

Zoran
Gost
Zoran

Tako mladi a zagrizli politicki a bili eksperti. Idite okle ste dosli ne zavadjajte ovaj narod. Ovu plavusu vratiti na pulmologiju .

Tamara
Gost
Tamara

Evropa nikad dok je ovakvih.

Leo
Gost
Leo

To mi do sada više liči na „Sjeverna Korea“ sada, Evropa kad na vrbi rodi grozdje a mozda ni tada!!!

Narode u pamet! Mir, sloga i domovina nemaju cijelu!!!

Obren
Gost
Obren

Dzamahirija sad!

vanjaa
Gost
vanjaa

😂😂😂😂😂😂 šta godpođi reći osim 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

🇲🇪Bernini🇲🇪
Gost
🇲🇪Bernini🇲🇪

Ne znaju đe udaraju!

Badzana
Gost
Badzana

Slobodno minister neka se zove Demohriscanska, jer Kako god okrenes nece bit gradjanska. Znaci u startu je osudjena na propast.

Tast
Gost
Tast

Spuž Sad!!!

MARA
Gost
MARA

Moze I “SP”-Slobodan pad,Ili mozda jednostavno-Ler.

mujo džeger
Gost
mujo džeger

evropa sad je stranka koja u budućnosti preuzima apsolutnu vlast u cg, imaju podršku srba ali i veliku podršku dijela današnje opozicije koji je pošteno živio a bio primoran da ih glasa radi posla

MajskaCrna Gora
Gost
MajskaCrna Gora

Mickey , ti li si?

Crnogorac
Gost
Crnogorac

DPS i SDP su glasali pametni ljudi školovani intelektualci koji znaju što su imali do 1990 g. a onda Srbija i njena JNA zaratiše zbog razbijanja BIH i ubijanja nesrba ! Ovi glasači bi ginuli za svoju domovinu a nijesu kao vi glasali za 30 e.

Obren
Gost
Obren

E bogami su nam “pošteni” došli.

MajskaCrna Gora
Gost
MajskaCrna Gora

Najbolje je nazovite “Spuz sad”. Za predsjednika Zdravka a za potpredsjednike Spajica, Milatovica, Braticku i Borovinicku. Pa kolegijum u Spuz.

Kako je
Gost
Kako je

Izdavat svoju zemlju za saku eura ne valja I to svojih eura tuga na kakve smo grane spali

Kako je
Gost
Kako je

Nije sve u parama pametne glave. Nije sramota biti siromasan nego je sramota biti bijeda. A bijeda mozes biti I punih dzepova.

Pedja*
Gost
Pedja*

Kooptirajte i onoga Leposavica i Braticku , svi na jednu gomilu.

Balsa🇲🇪
Gost
Balsa🇲🇪

Bravo. Imate moj glas. Samo naprijed !!!

Onaj drugi
Gost
Onaj drugi

Balša, bote, kumim te Bogom, odbij se od zastave naše slavne Domovine, pa nastavi da botuješ protiv Nje.

PODGORICA🇲🇪
Gost
PODGORICA🇲🇪

Vi ne znate sta je lijevo a sta desno a ne neka pripejd povecanja plata i dječi dodaci i prazna prica evropa sad u koju niko ne vjeruje.

CetinjeSvetinje
Gost
CetinjeSvetinje

Vladajuca Elita jer prije za Evropa Nikad a Srpski Svet odma , tako da daleko mi kuca od vas .

Saša
Gost
Saša

Dajte joj ima srpski svet, to vam je bas odgovarajuce

onako samo
Gost
onako samo

Oni imaju samo jedan cilj, a to je da od Crne Gore naprave sprženu zemlju kako bi nas što lakše pokorila susjedna “bratska” država.

Parilo
Gost
Parilo

Ugasili ste ga.

Realan
Gost
Realan

Zaduzili se 750 mil da za par mjeseci povecaju plate i izadju na izbore

Posteno
Gost
Posteno

Unistiteljka KBC-a.

Kuč Crnogorac
Gost
Kuč Crnogorac

Evropa sad treba da uzme glasače DFu i da ga oslabi na predstojecim izborima u PG i vanrednim državnim.

Izdaja
Gost
Izdaja

Neka se ovaj novinar odrekne povisice plate koju su mu obezbijedili Ministri.

Obećanje ludom
Gost
Obećanje ludom

Nijesu ministri iz svoga dzepa ništa dali. Naptotiv, pripunili su ga , što iz zajma koji ćemo mi vraćati a ne oni, što od nesretnih privrednika koji se jedva drže da ne potonu.

Emanon
Gost
Emanon

U cemu je problem? Sto su dokazali da kada se ne krade ima novca za sve? Da smo 20 godina imali dovoljno za sve i da je taj novac zavrsavao na privatnim racunima? Sto je Spajic jedini koji je nesto dobro ucinio za gradjane? To vam smeta? Zivite vi od 250e mjesecno.

drskost
Gost
drskost

A tajni krediti, to ništa, a? Adebela provizija, đe ona ode? Lako je rasuti pare građana iz Budžeta, no što ćeš sa ovoliko ljudi koji ostaše bez posla, ugasiše i preduzeća… Koliko ste tendera raspisali? Nikoliko. Bijede jedne, vi nekome nešto dajete???

Hey
Gost
Hey

Zalosno koliko je narod slijep da ne vide da je ovo prevara

Proleter
Gost
Proleter

Gora id Dafine i Jezde. Od njih si se mogao odbraniti, od obih nikako.

Lovcenska
Gost
Lovcenska

Vazno je od dps i df uzeti glasove, sto su oni slabiji to bolje !

Obećanje ludom
Gost
Obećanje ludom

Kome je bolje?

Hunter
Gost
Hunter

Bravo momci. Moze Crna Gora🇲🇪🇪🇺

Narcis Zgubidan
Gost
Narcis Zgubidan

Srednjevjekovna crna gora sad
a evropa ko zna kad.
Mislim da bi to bio pravi slogan za ove likove.

Merkur
Gost
Merkur

Mila…ic kaze. Ostavili smo bolje fotelje da bismo pomogli ovdje.kome oni pomazu? Sebi i kliki oko sebe. Imaju po 2000e, putuju besplatno, radni dorucci itd, itd…DPS je za njih bio Majka Tereza. Najobicniji manipulatori i pljackasi oog naroda!

drskost
Gost
drskost

hahaha, stranka klerosrbalja da se zove plagijatorski Evropa zdaj? Kakav propisni blam! Tako vam i treba jer ste u neskladu sa ovom državom…

mili
Gost
mili

Nije ni onim proslima niko smetao da iskoriste pozicije da bude narodu bolje ali su oni to samo za sebe čuvali

drskost
Gost
drskost

Bilo je narodu bolje, bilo, no ti nije u interesu da bude Crnoj Gori bolje….

Dragoslava
Gost
Dragoslava

Je li odje nekome u CDM ne odgovara povecanje plate??? Ako je tako dajte to sto vam je viska u dobrotvorne svrhe mangupi..

Jovan
Gost
Jovan

Od fasista nam ne treba nista ni cdm u ni nikome

Realan
Gost
Realan

Je li tebi smetalo sto nas NATO nije unistio 1999. nego si za Slobove sljedbenike i za sankcije i protob Anta Markovica???

drskost
Gost
drskost

Čije pare dijeliš? Pare koje građani uplaćuju u Budžet, a što ćeš sjutra e ugasiše preduzeća, Drage, jadna ne bila? Brzo ćeš viđet efekte kad počneš brojiti nezaposlene na Zavodu. Upamti ovo dobro.

Send this to a friend