Miraš Dušević
Pojedini ministri odlazeće Vlade pozivaju na očuvanje izborne volje, iako nema te izborne volje koja je njih tu dovela. Maske su pale. Evropa sad je ekonomski, ali je sada jasno, prije svega politički projekat po kojem će ekipa ministara Jakov Milatović, Milojko Spajić, a kako stvari stoje sa njima bi mogla biti i Jelena Borovinić Bojović, da nazovu partiju koju će uskoro da formiraju.
Ako je tako, onda su državne resurse iskoristili da bi promovisali svoj politički projekat dok sjede u “ekspertskim” foteljama. Jer, Vlada pada, stranku formiraju, a najavljuju da će je nazvati prema ekonomskom programu koji su pripremili kao ministri.
Sada će, na krilima državnog projekta i novca koji je planiran iz budžeta za njegovu realizaciju, da sprovode politički program stranke kojom će rukovoditi.
Reklo bi se da je ministarski tandem dobro isplanirao političku kampanju, znajući da je vijek ove Vlade oročen, te da će svakako doći trenutak da se političku angažuju.
Mnogo puta su pomenuti ministri govorili da nijesu političari, da se ne bave politikom već da kao ministri rade u interesu svih građana i boljem ekononomskom standardu.
Jučerašnji radni doručak sa novinarima i njihove poruke rekli su, ipak, bili politički, stranački obojeni.
Ministar ekonomskog razvoja Milatović je rekao da ukoliko se Vladi izglasa nepovjerenje mijenjaju se pretpostavke.
“Slažem se sa ministrom Spajićem da naziv ne bi trebalo da ima religioznu konotaciju. Možda bi najbolje bilo da se zove Evropa sad”, naveo je on.
I Spajić je bio jasan u svom političkom govoru.
“Ne mislim da bi stranka trebalo da se zove Demohrišćanska. Protiv toga sam da ima religiozni naziv”, rekao je Spajić, na radnom doručku sa novinarima.
Ministarka zdravlja Jelena Borovinić Bojović je kazala da se ne bi izjašnjavala o bilo kakvom političkom angažmanu i naglasila da je ona prije svega ljekar, te da nikada nije pripadala nijednoj političkoj partiji.
Međutim, ministarka je izgleda zaboravila, jer, ne tako davno, je pisala na Twitteru, a to nije bila poruka ljekara, nego političara.
“Je li iko od građana protestovao kada je URA 30. avgusta 2020. godine izabrala stranu? Nije. Danas, kada glasove poštenih ljudi žele da prinesu na žrtvenik bivšeg režima, građani im jasno poručuju da su se borili i da se bore protiv toga”, napisala je ministarka na Twitteru.
Dodala je da nikada nije bila prepreka u realizaciji ciljeva većine koja me je izglasala.
“Ipak, biću, shodno svojim mogućnostima, žestoka brana povratku DPS-a na vlast”, poručila je apolitična ministarka zdravlja.
Osim što je ovo bila politička poruka, trebalo bi da ministarka kaže, kakvi su ovi građani koji nijesu glasali aktuelnu političku većinu.
Jer, pošteni su građani koji su glasali aktuelnu većinu.
Ovi drugi su, valjda, znate već. Tako to radi i govori apolitična ministarka, ljekar, prije svega.




Odlazeca, DPS ce ti opet biti sef. Njih ces sve da pitas. Pilako na svoj posao. I dezursva ce ti biti placena. A sto se posvadjaste sa Krivim, od vas je napravio celjad.
Puna podrska , da ako maknemo ove metuzaleme od DFa i Dpsa
Tako mladi a zagrizli politicki a bili eksperti. Idite okle ste dosli ne zavadjajte ovaj narod. Ovu plavusu vratiti na pulmologiju .
Evropa nikad dok je ovakvih.
To mi do sada više liči na „Sjeverna Korea“ sada, Evropa kad na vrbi rodi grozdje a mozda ni tada!!!
Narode u pamet! Mir, sloga i domovina nemaju cijelu!!!
Dzamahirija sad!
😂😂😂😂😂😂 šta godpođi reći osim 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Ne znaju đe udaraju!
Slobodno minister neka se zove Demohriscanska, jer Kako god okrenes nece bit gradjanska. Znaci u startu je osudjena na propast.
Spuž Sad!!!
Moze I “SP”-Slobodan pad,Ili mozda jednostavno-Ler.
evropa sad je stranka koja u budućnosti preuzima apsolutnu vlast u cg, imaju podršku srba ali i veliku podršku dijela današnje opozicije koji je pošteno živio a bio primoran da ih glasa radi posla
Mickey , ti li si?
DPS i SDP su glasali pametni ljudi školovani intelektualci koji znaju što su imali do 1990 g. a onda Srbija i njena JNA zaratiše zbog razbijanja BIH i ubijanja nesrba ! Ovi glasači bi ginuli za svoju domovinu a nijesu kao vi glasali za 30 e.
E bogami su nam “pošteni” došli.
Najbolje je nazovite “Spuz sad”. Za predsjednika Zdravka a za potpredsjednike Spajica, Milatovica, Braticku i Borovinicku. Pa kolegijum u Spuz.
Izdavat svoju zemlju za saku eura ne valja I to svojih eura tuga na kakve smo grane spali
Nije sve u parama pametne glave. Nije sramota biti siromasan nego je sramota biti bijeda. A bijeda mozes biti I punih dzepova.
Kooptirajte i onoga Leposavica i Braticku , svi na jednu gomilu.
Bravo. Imate moj glas. Samo naprijed !!!
Balša, bote, kumim te Bogom, odbij se od zastave naše slavne Domovine, pa nastavi da botuješ protiv Nje.
Vi ne znate sta je lijevo a sta desno a ne neka pripejd povecanja plata i dječi dodaci i prazna prica evropa sad u koju niko ne vjeruje.
Vladajuca Elita jer prije za Evropa Nikad a Srpski Svet odma , tako da daleko mi kuca od vas .
Dajte joj ima srpski svet, to vam je bas odgovarajuce
Oni imaju samo jedan cilj, a to je da od Crne Gore naprave sprženu zemlju kako bi nas što lakše pokorila susjedna “bratska” država.
Ugasili ste ga.
Zaduzili se 750 mil da za par mjeseci povecaju plate i izadju na izbore
Unistiteljka KBC-a.
Evropa sad treba da uzme glasače DFu i da ga oslabi na predstojecim izborima u PG i vanrednim državnim.
Neka se ovaj novinar odrekne povisice plate koju su mu obezbijedili Ministri.
Nijesu ministri iz svoga dzepa ništa dali. Naptotiv, pripunili su ga , što iz zajma koji ćemo mi vraćati a ne oni, što od nesretnih privrednika koji se jedva drže da ne potonu.
U cemu je problem? Sto su dokazali da kada se ne krade ima novca za sve? Da smo 20 godina imali dovoljno za sve i da je taj novac zavrsavao na privatnim racunima? Sto je Spajic jedini koji je nesto dobro ucinio za gradjane? To vam smeta? Zivite vi od 250e mjesecno.
A tajni krediti, to ništa, a? Adebela provizija, đe ona ode? Lako je rasuti pare građana iz Budžeta, no što ćeš sa ovoliko ljudi koji ostaše bez posla, ugasiše i preduzeća… Koliko ste tendera raspisali? Nikoliko. Bijede jedne, vi nekome nešto dajete???
Zalosno koliko je narod slijep da ne vide da je ovo prevara
Gora id Dafine i Jezde. Od njih si se mogao odbraniti, od obih nikako.
Vazno je od dps i df uzeti glasove, sto su oni slabiji to bolje !
Kome je bolje?
Bravo momci. Moze Crna Gora🇲🇪🇪🇺
Srednjevjekovna crna gora sad
a evropa ko zna kad.
Mislim da bi to bio pravi slogan za ove likove.
Mila…ic kaze. Ostavili smo bolje fotelje da bismo pomogli ovdje.kome oni pomazu? Sebi i kliki oko sebe. Imaju po 2000e, putuju besplatno, radni dorucci itd, itd…DPS je za njih bio Majka Tereza. Najobicniji manipulatori i pljackasi oog naroda!
hahaha, stranka klerosrbalja da se zove plagijatorski Evropa zdaj? Kakav propisni blam! Tako vam i treba jer ste u neskladu sa ovom državom…
Nije ni onim proslima niko smetao da iskoriste pozicije da bude narodu bolje ali su oni to samo za sebe čuvali
Bilo je narodu bolje, bilo, no ti nije u interesu da bude Crnoj Gori bolje….
Je li odje nekome u CDM ne odgovara povecanje plate??? Ako je tako dajte to sto vam je viska u dobrotvorne svrhe mangupi..
Od fasista nam ne treba nista ni cdm u ni nikome
Je li tebi smetalo sto nas NATO nije unistio 1999. nego si za Slobove sljedbenike i za sankcije i protob Anta Markovica???
Čije pare dijeliš? Pare koje građani uplaćuju u Budžet, a što ćeš sjutra e ugasiše preduzeća, Drage, jadna ne bila? Brzo ćeš viđet efekte kad počneš brojiti nezaposlene na Zavodu. Upamti ovo dobro.