Vrhovno državno tužilaštvo dostavilo je Specijalnom dežavnom tužilaštvu na dalje postupanje Izvještaj DRI o reviziji Predloga zakona o završnom računu budžeta Crne Gore za 2021. godinu, saznaje CdM.
Državna revizorska institucija dala je duplo negativno mišljenje na prošlogodišnji završni račun budžeta zato što je utvrđeno da su kršeni brojni zakoni, da prilivi u budžetu nijesu prikazani u skaldu sa zakonom, da je donijeto rješenje o privremenom finasiranju iz budžeta bez limita potrošnje, te da novac nije preusmjeravan u skladu sa zakonskim procedurama.
DRI je utvrdila brojne nepravilnosti u završnom računu budžeta za 2021. godinu, kada je na čelu Ministarstva finansija i socijalnog staranja bio Milojko Spajić, aktuelni lider Pokreta Evropa sad. DRI je u svom izvještaju konstatovala da su Spajić i tadašnji ministar kapitalnih investicija Mladen Bojanić mimo zakona podijelili 28,5 miliona eura.
Državna revizorska institucija je utvrdila da je prošle godine iz državnog budžeta isplaćeno 11,13 miliona eura za angažovanje ugovoraca o djelu, da je bio veliki broj ugovora za već sistematizovana radna mjesta dok za dio tih ugovora ne postoji dokumentacija da je taj posao obavljen.
DRI je konstatovala da iz tekuće budžetske rezerve je isplaćeno skoro 29 miliona miliona eura bez mišljenja Agencije za zaštitu konkurencije (AZK), ukupne neizmirene obaveze države su bile 122,88 miliona eura, nezakonita preusmjeravanja budžetske potrošnje iznosila su oko 25 miliona eura, zaključivani su ugovori o radu za dopunske poslove uz kršenje Zakona o radu, dok su u privremenom finansiranju pare dijeljene potrošačkim jedinicama po diskrecionim odlukama Ministarstva finansija.
M.Dušević




Koji hostopleri, na sto nam je drzava spala….
Pa biloje nekad 2+2=4! A sad po novom je izgleda malo bolje, 2+2=7+3=15. Za njih
Za sve koji kritikuju DRI zbog ljudi iz DPS koji su pisali izvjestaj.. Matematika je jasna nauka, 2+2 je i dalje 4 iako je to napisao Jelic ili bilo ko drugi. No su vasi motivi drugi, i to dobro mi znamo…
Niko ne zbori kolko smo duzni kolko smo zaradili od turizma koliko je stiglo donacija uslo para u Cg ?
Nikoliko
Ovaj gore ga uništio sa kolegom
Budzet je prazan..eto koliko smo duzni SS,,se izivljavao i rasturao novac..kako bi dobili na izbore..
Da se provjeri Borovinicka sto je odbila donaciju kvalitetnih vakcina koju je obezbijedio predsjednik Crne Gore u jakoj epidemiji.
Vjerovarno nemaju dokaza 🤣🤣🤣🤣🤣
Spajiću nije dzaba rečeno, čuvajte se poštenih.☝️Svetosavaca
Umiju li pročitati i uvezati?
Ja BiH da se provjerim kako je DF potrošio 2,5 miliona eura koje je dobio od Vučića.Ako je taj novac upotrebljen u političke i lične svrhe onda je to kriminal i korupcija.
Podgorica je za vrijeme Vukovicevog mandata imala najveći budžet ikad, evo vidjecemo ove experte…moze svašta bit, ali mislim da ćemo plakati za Ivanom.
Sreća pa je sad došao Damjanović, jedan od najboljih (pravih) eksperata u CG. Jeste da se politički ne slažemo (i nećemo nikad) ali ovi su napravili toliki pakao u Ministarstvu finansija da ga jedino neko sa ovliko iskustva kao gdin Damjanović može ublažit.
damjanović švercer cigara kažeš je li?i on je na mjrama bye
Looool ahhahah jel ovo jokovic pise komentare 🤣🤣🤣
I Jakova Milatovica dobro ispitati. Sve su zajedno radili. Ne razdvajati ih.
Stan u Portu MN od 600h, u garażi G-class nov, a evo neko pomenu mada zna “ulica” odavno za 28.ipooo i tako, ne dajte da nam je sve kao i do sad, tek je poceo a vidite sta radi, zamislite da ovi ostanu 10-20 godina…
DPS je trebala na ovako znacajna mjesta kao sto je DRi da postavi moralne ljude i strucnjake, a ne aktere raznih afera… Zato sada niko ne shvata ozbiljno misljenja DRi. Potrebno je čiscenje u DPS
Istina je. Kakvu težinu ima misljenje koje donese Jelic?
Ovo je niz veoma teških krivičnih dijela. Milojko je na osnovu ovog već zaslužio tešku robiju.
Pa e,e. Njihovo tuzilastvo njega provjerava! Kakve petske fore!
Svaki seljak zna da je radio sta mu se htjelo i kako je sam htio. Prvo je zaduzio drzavu za milijardu eura direktnom pogodbom kamate a nije ni bio ministar, a onda krcmio i trosio kako mu se cefnulo. Nego se nadam da ce nekad to doci na zakonsko mjerenje . Zakon mora da vazi!!!
i, šta će biti -izio vuk magarca! A mnogo magaraca?
I sta ce bit pojeo vuk magarca…cetnicima oprastate sve
Ako neko misli da će ga tužilaštvo procesuirati vara se. Osnovna odrednica rada tužilaštva jeste da krivičnog djela nema ako je radnja na štetu države. Milojko je poslije dva mjeseca na mjestu ministra finansija kupio mečku od 100.000 €. E sad zamislite koliko je još uzeo od tajnog, ali organizovanog zaduženja od skoro milijardu, a tek od šverca cigareta. Da… Više »
Kakvi crni Mickey, on je obični Miloojko iz okoline ili ‘predgrađa’ Pljevalja, kako gođ, ostao ‘seljober’ i pored svih diploma. ‘Zlo govedo june zadovijek’. Ali, ovog puta, nadam se, da će odgovarati za grdne milione Eura kojim je oštetio državu i sve građane Crne Gore. A eto za ‘zavođenje’ brojnih đevojaka, različitih rasa i vjera, ne odgovara se pred zakonom.
ali ako ga one optuze za nedozvoljeno………….u sramote i troska
A sto je sa “kapetanom” i komplet posadom , tog broda sto je potonuo. Komplet ih treba procesuirat. Nije Spajke sam u ovome .
Spuz sad!
Ma kakvi, ovo je ugledni i ugrozeni srbski a svetcki eksperat !! Rekoh li i ministar u vladi ciju drzavu i ne priznaje ?? Rekoh
Ako ima zakona i pravde obojica bi trebala u Spuž.Bili osilili pa trošili kao pijani.Šta je 40-50 miliona.Ništa.
ne njegovih nego nasih para, on nikad nije euro uplatio u nas budzet samo uzimao, samo trosio i davao veljesrbima i njihovim org
Otac Sava razocaran.
Svi mi u MF nijesmo nikad vidjeli vecu neznalicu od Mickeya
Provjerite vi da Isplatite za novorenjcad
E da vidimo nezavisno tuzilastvo kako radi, kad se hapse profesori od 80 godina da li ce ovi svi prekrsaji da se zanemare. Zato je i pozurio sa partijom i populizmom ali narod ne treba da bude brana ljudima koji su krsili zakon. Sve ovo je i jakov radio sa njim
Spuž sad! 🤣
Sto znaju djeca sto je 28,5 miliona eura.
U zatvor zbog urusavanja Crne Gore.
Teska finansijska krivicna djela, zloupotreba polozaja! Radi se o milionima eura!
S i apostoli i ovi sad su davno za spuz ma ne nego za goli otok zreli
Kako smo mi naivni i lakoverni. Svakome li vjerujemo
Jurnimo da ga glasamo. Tek se pojavio mi “juris”. “” EKSPERTI”
Stize evropa u ziks.😂😂😂
Znači Mickey je više za Spuž sad, a u Evropu će dogodine.
Vecina njih je zrela za Spuz SAD a Evropa NIKAD
Pogledajte kako je uplatio i na koji način, u Ljetopis za auto ovom poštenom svetosavcu koji je došao izSingapura da spasi CGod para Cg.
Jel ovo onajsto je podigo, sve namjernice a podigo penzije i plate tako da bi treblo još podić da bi mogli ljudi zivjet ovo je prevara 21 vjeka.
Pa zašto Bojanić i Spajić nijesu već procesuirani? Ovako očugledna pljačka …
To je ta grupcija Spaic Milatovic BojanucKoji gledaju da unište Crnu Goru.Milatovicu se žuri da se dočepa fotelje da bi izvukao odgovornosti Spaicai Bojanica.Pod HITNO privođenje.Odgovornost.