Počasni predsjednik Socijaldemokratske partije Crne Gore Ranko Krivokapić govorio je na “Balkanskom integracionom forumu 2022″. Između ostalog je kazao da je ” propali premijer Dritan Abazović je umjesto ka Briselu poveo Vladu pod mantiju Beograda i u reintegraciju velikosrpskog sveta”.
Krivokapić je bio panelista na temu “Zapadni Balkan i proširenje EU – refleksije ruske agresije na Ukrajinu”.
“Crna Gora je dobrom politikom bila takozvani “front runner” u evropskim integracijama. Danas je više “front” nego “runner” i zato se ni ne kreće naprijed već je iz perioda stagnacije prešla u period ozbiljnog nazadovanja. Mali brodovi imaju obavezu da bolje hvataju vjetar jer nemaju tu zaštitu kakvu imaju veliki, ali kad ih uhvati onda se kreće puno brže”, istakao je on.
Prema njegovim riječima, Crna Gora je imala istorijsku šansu da ove godine uhvati takav dobar vjetar i napravi veliki iskorak da krene u završne pregovore za punopravno članstvo u EU.
“Umjesto toga propali premijer Abazović je umjesto ka Briselu poveo Vladu pod mantiju Beograda i u reintegraciju velikosrpskog sveta. Mi, koji smo antiratni aktivisti, znamo kolika je moć velikodržavnih ideologija. Zbog toga nam je potrebna snažna i nedvosmoslena evropska politika,” rekao je Krivokapić u svom izlaganju.




Nikada se nije libio da kaze istinu, a takvi ljudi imaju puno neprijatelja… izvuci ce se CG iz tudje mantije…
Ovaj kad god nešto izjavi okine dpsu par procenata. A sdp statistička greška.
Najbolje ga je Slavko Perovic ocijenio
Dobro je da ti nijesi propali
Otvoreni Balkan koji je kreirala i jasno forsira Amerika, koje cine 3 clanice NATO (CG,Albanija, MAkedonija), jedna koja fakticki ima NATO na svojoj teritoriji (BIH) i jedna koja to nije (Srbija)…ali je sve to velikosrpski plan za dominaciju nad Balkanom? Daj da konacno cujem sta je to sto u tome ne valja, a da ima realan argument. Ko nije cuo… Više »
Sjasite vise sa leda CG
Šetaj.
Tacno tako
Pošteni brat Abaz 😂🤭 golo poštenje.
Bravo Ranko! Uzalud ali bravo!
Bolje sa Beogradom nego sa Londonom i Vašingtonom zajedno.Nema nama bolje unije od unije sa bratskom Srbijom i nekad i sad i ubuduće.
Srbine, nešto si operisan da konačno kreneš u Beograd.
Zašto mi se svi komentari brišu?
Kad cutis jedino si pametan, a kad progovoris,,onaj koji nezna,,ili zna 🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮
Sve si rekao propali primjer zavukao se ispod mantija i vučića za 21 milijon a što ćemu sa prljavim obrazom ako ga ima
kakve su ovo izmisljotine
Mashane, da se zna: Svaka ti čast Krivokapiću.