Glavni odbor Demokratske partije socijalista na večerašnjoj sjednici je usvojio odluku o bojkotu predstojećeg popisa, saznaje nezvanično CdM.
Vršilac dužnosti predsjednika DPS-a Danijel Živković je prije dva dana na konferenciji za novinare upozorio da je cilj održavanja popisa u ovakvim uslovima “etnički inženjering”, govoreći da na to ukazuju i izjave poglavara SPC Porfirija prilikom boravka u Podgorici.
Podvukao je i to da BIA kontroliše ovaj proces.
Jasno je ukazao da nemamo ambijent u kojem se građani regularno mogu izjansiti na popisu.
DPS je podsjetimo, između ostalog, tražio odlaganje popisa stanovništva, za period od najmanje šest mjeseci, odnosno dok se ne steknu svi formalno-pravni, administrativni i tehničko -bezbjednosni uslovi, za uspješno sprovođenje popisa stanovništva, čiji rezultati ne bi bili osporavani ni u domaćim, ni u međunarodnim krugovima.
<<<Ovih 17 uslova za DPS je neophodno ispuniti za održavanje popisa<<<
I Predsjedništvo i Glavni odbor Socijaldemokrata Crne Gore su na danas održanim sjednicama donijeli odluku o bojkotu popisa stanovništva.
<<<Šehović: Vlast nam ne da uslove koje smo im dali kad su bili opozicija<<<
Podsjećamo, poslanici Evropskog parlamenta usvojili su na današnjem zasijedanju Rezoluciji o Crnoj Gori, a usvojeni su i amandmani kojima se predlaže odlaganje popisa.
U amandmanima koji se odnose na popis između ostalog se navodi da se Crna Gora da odavno zakašnjeli popis stanovništva i stanova obavi u skladu sa međunarodnim i EU standardima i čim se završi politički zastoj u zemlji, te da se ovo važno pitanje ne koristi kao još jedan izgovor za jačanje polarizacije društva.
Popis bi trebalo da bude održan od 1. do 15.novembra.




Normalno, bojkot za ovakvu vladu i ovakav popis. Ne otvaramo vrata pa da vidimo koga cete kazniti. Nema tog zakona koji propisuje bojkot , kao kaznu. Kaznite ove što putuju na racun gradjana. Sramite se! No, vi obraza nemate!!!
Popis koji ne podrzava evropski parlamen, kandidat za evropsku uniju treba postovat takvu odluku, Milatovic se prislonio Novovicu vjerovatno svjesan greske ka presjednika koji docekuje ljubi ruke I vecere prireðuje poglavci strane crkve poslije onakvi izjava, umjesto progona, gozba, zanimljivo ?
Sto se plašite popisa, to je normalna stvar u normalnoj državi….
Bojkot..fasizmu..kokardama i Vuckovoj serbiji na celo BIA spiuna
A svakodnevni protesti ispred američke ambasade ???
Bojim se da ćemo time samo postići da službeno nema crnogoraca u CG. Lično mislim da je crnogoraca najviše i da treba učestvovati u popisu. Mislim da su srbi previše ” uzgracijali” i da će se spustit na zemlju kad budu rezultati popisa.
Naravno da je Crnogoraca najvise.Nije bojkot zbog toga,nego zbog nacina organozacije pod pritiskom Srbije
Izgleda se ti rugas CG?
Zanci posle popisa vise nema crnogoraca u crnoj gori 😅 kako je dobroooooo
Ова странка све више тоне. У изолацију иду и осипање њиховог бирачког тијела.
DF-PES-DCG-SNP-URA 3 – 0 DPS-BS-SD-NHI …utakmica se blizi kraju,ostaje jos sudijska nadoknada…medjutim ekipa koju pedvodi DPS pokusava iz kontre da dâ bar oprostajni gol, medjutim lopta se odbija od stativu…ekipa na celu sa PES-om pravi iznenada kontru i zabija konacnih 4:0😁ljudi moji dal je to moguce…
Ne vrijedjaj crnogorsko ime..kad su cetnici..fasisti pobijedili????
Jednoglasno, ili ne
Popis je statistički podatak koji se sakuplja svake 10 godine. Kad je DPS isao pi kancelarija i govorio kako da se potpisujemo niko se nije od njih nije bunio, sad kad po prvi put Mozes slobodno da se izjasnis to njima smeta. Zato su i sad opozicija
Мене занима ко ће да плати казне за непописивање.
Sto se bojite popisa sto dizete tenzije?
Sad ste nasli da nas stitite od BIA, a dok ste bili na vlasti pustili ste miluon popova da udje u CG i mislili jedino o svom biznisu.. mada koliko vidimo i sad vam cvjetaju … izgleda ste se dogovorili fino sa ovim novima
DPS je bio demokratcki..mogli su popove istjerati za jednu noc..ali su se bojali da ne kazu da su crnogorci fasisti..citava EU tjera nasilnike..koji ulaze bez dozvole u suverenu drzavu,,samo nasa tadasnja vlada nije imala hrabrost da to ucini…
Bojkot
Znam, znam, kako objasnit narodu đe su nestali silni Crnogorci od 2011 do 2023 pa se najbolje sakrit u mišju rupu ili ko noj zabit glavu u pijesak.
Vrlo lako objasnjivo. Ti i tebi slicni ste prodali vjeru za veceru. Mlatite svakave gluposti, ne znate ni odakle ste, ni odakle su vam korijeni i preci. Lupetate sto vam crkva kaxe, a Crnogorci bjeze odavde od vasis ratno huskackih poklica evo preko 30 godina. Sve ratove pocinjete, svaki izgubite i onda plac majke Bozije.
Ovo liči na jedan od poslednjih kontranapada pri rezultatu 0:3.
xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxax
to ste trebali uraditi jos prije mjesec dana! do pocetka popisa je ostalo jos SAMO 12 dana. od SUTRA se mora poceti sa agresivnom kampanjom kako bi se gradjanima (ne samo glasacima DPS i SD),nego i manjinskih partija i eventualno pokojem zalutalom Crnogorcu u PES i URI (ostalima su djedovi i popovi vec objasnili da su srbi) sta je pozadina… Više »
e moj “neko” dok ti ukapiras da njih sve boli patka, oko milion drugih stvari, ne samo popisa, jedne i druge…ostavio si komentar ko da ce rat, pa ono, spremt se ljudi…
Odlično. Samo je ovo tek početak. Da bi se sprovelo kako treba, objasnite narodu zbog čega je bolje da svi bojkotuju popis. Ne samo Crnogorci, nego i svi ostali jer je ovo nepoštovanje svih nas. Objasnite im da nije normalno niti zakonito da se pred popis vodi politička kampanja sa sve bilbordima. Da bi građani trebali da imaju uvid u… Više »
Narod treba da Bojkutuje ovu fasisticku Vuckovu vadu,,inace cemo postati druga Srebrenica..sve pripremljeno zica Podgorica..Narode..Otpor Fasizmu i BIA ..stranim fasistima i spiunima
Sta rade avav botovi, udaraju sa svih strana a ne znaju da ce sve ovo zlo sto nama rade da im se vrati!!!
BOJKOT NEGO STO!!!!!! NEDAJ SE CRNA GORO!!!!!!!!!!!!
Ljudi neka vas ne plaše kažnjavanjem i izvrtanjem!
Ne dajte učešćem u popisu legitimitet ovom skaradnom spc projektu! Nema dalje, kraj! Ne puštajte ih u kuće!!!!
Bojkot!!!! Neće me četnici popisivati!
DPS treba da nas izvede na ulice!
Odgovorno bi bilo da politicke partije proevropske i sve organizacije koje su na ovoj strani organizuju nesto tako.
Oće Dps da dovrši započeto, da nema Crne Gore i Crnogoraca
Ali uporni u tome..
Nebilo mi vece muke nego ovaj popis gospoda iz DPS su 30 godina bojkotovali gradjane sa platama i penzijam , i ocekuju podrsku malo sutra Bogami da nas je neko pozvao da bojkotujemo neki trgovacki lanac zbog cijena nebi sastavili 10 gradjana.
Ne bojkotujes zbog partija, druze, no zbog SEBE. Sto je s ljudima…. Nejasno. Ali bas
Pa glasao si eto pa se najedi sad, a nas ostavi na miru i nećeš ti određivati ko će nam u kuću ulaziti i kojim povodom!
oladi botu!
Oce li neko objasnit ljudima da ovi sto pisu da se bojimo, su pristalice onih koji organizuju popis, a znaju kako disemo i da ako recu da se bojimo svi cemo se popisat, realno:D
Nemojmo bit GLUPI I AJVANI kao sto jesmo od 2020.bar JEDNU stvar uradimo složno i zajedno.
Ovu sramotu od popisa MORAMO bojkotovat.
Hahahaahahahaah e ovo je sprdnja….pa vi nemate 10% glasača !!!
Hahahaha otkad to, na koje izbore, svega ti 🙂
Ka da su usvojili ne znam sto :)))Koga boli briga više ko će se kako pisati
Boli vas sluge popova i Vucica,dobili ste malo para da pljunete na grobove predaka,nece vam to Bog oprostiti,nije nikome,a ne vama ko toboz vjernicima.
EU.Popis sprovesti posle političkog zastoja.Veceras i Albanske stranke dale podrsku Spajicu.49 poslanika vecine .do kraja oktobra nova vlada Crne Gore.Politickog zastoja vise nema .popis od prvog novembra regularno u stabilnoj politickoj situaciji u Crnoj Gori.
Nema toga Vucica ni cetnika placenog iz dpsa koji ce me sprijeciti da se izjasnim kao CRNOGORAC!!!!🇲🇪❤
primiri pope! Mi se CRNOGORCI posisivati necemo!
Šta rade četnici dpsa i sdpa sa jedinstvenom Rusijom i Vucićem🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣😄😄🇲🇪🇲🇪🇲🇪❤❤😘😘😘😘
Sigurno…bravo !
Stampali veci broj listica-duplo vise nego stanovnika u CG da falsifikuju!
Ja sam odlucio i prije DPS da me nece cetnici popisivati!
BRAVOOOOO!!!!!!!
Crnogorci pokazimo ko smo na popisu.Jezik I nacija crnogorska!!!Necemo se povlaciti vjecito
Pusti ti pricu, povlacenje je da se dopusti da ovaj popis dobije legitimitet. Bojkot ka kuća!
Samo vi bojkotujte pa ce Crnogorci posle popisa biti manjina u Crnoj Gori
Slobodno bojkotuje,a tih sto buu bojkotovali,nece biti veci od 5%😁i onako popis prolazi…
Pa ko vam brani,niko nikoga ne prisiljava na bilo sto!!!
ne manipulisi svetosavac!
Velike stete
I da ih vratimo ognjistima okle su primljeni.
Ovo nije stav pravih Crnogoraca, mi se nikada nismo bojali da pokazemo ko smo i koliko nas je!
Ti si pravi🤮🤮🤮🤮🤮
DPSovi potezi su sve ocajniji iz dana u dan!
Prpa,veceras li parizer kao Vucic,
Ko se boji istine jos???
Cega se bojimo ljudi?!? Valjda nas ima…
Svi znamo da nas ima, oce da pokradu popis… Opoziciji ne daju ni jedan kontrolni mehanizam…
Prevare se bojimo, s pravom
Bojite se i mi smo se bojali 2011
LJudi ne nasjedajte na vuciceve botove!
Za autobus jedan da, ima vas
BOJKOT…., BOJKOT….., BOJKOT….., nema rezervne opcije!!! Svi Crnogorci solidarno, bez izuzetaka!!!
A sto se bojiš sa se napises Cenogorac? Hoće neko da ti ukrade to?
Upravo tako, krađa !
BOJKOT NEGO STO!!!
Ko se god izjasni drugacije nego sto se izjasnio poslednji put treba da bude kažnjen sa 500€.To je davanje netacnih podataka .Mada su ti kažnjeni kad su takvi!!
Nije mi jasno kako će se i bojkotom spriječiti lažiranje popisa kad oni mogu popuniti i potpisati upitnike za sve koji bojkotuju popis i reći da skoro niko nije bojkotovao. Na sve su spremni.
Inače i ja ću bojkotovati popis uz parolu “Dogodine na popis”.
Ne mogu lazirati ako svi budemo slozni i ne izadjemo vise od polovine popis nije uspio
Bravo DPS – Smrt fašizmu – sloboda narodu!
Bojkot svega! Bunt!
Kakva je ovo farsa kada se potpisuješ dobijaš duplikat papira kako si se izjasnio tako da niko nemoze da izvede prevaru!!!!
Farsa je zato sto ti dobijes duplikat, ali ne znas kako je to uneseno u sistem, niti ces moci provjeriti. Takodje ce biti popisivani ljudi iz Srbije, jer je odstampano oko 200.000 vise listica. Bojkotom ne dajes legitimitet prevari.
Prije svega najvaznija prevara bice da su svi Crnogorci pristalice SPC. Koji naglase da nijesu, biće u rubriku RAZNO, a ne CPC. Pa nemojmo
Ne dobijaš!
Ni na jednom popisu se duplikat nije davao evo za mojih 59 god
Nebitni ste.Čuš bojkot popisa.Nemaju više šta da izmisle da dijele ovaj narod i da dižu tenzije pa im je još ovo preostalo.A mičite se više,vi ste politika prošlosti CPC poziva na popis a vi ne!!!
Bojkot nego što!🇲🇪💪🇲🇪👍
Potpisace DPS sve, njih neko u EU barem glavne ima u dzepy. Pa kao sto su potpisali najvecu kradju u istoriji tj Litijasku revoluciju 2020 I autobuse I autobuse iz Srb/ Bosanskog manjeg entiteta glasača litijasa I izbora u Niksicu potpisace I ovo na kraju .
B O J K O T !
Generalno podrzavam DPS ali je ovo autisticno i neodgovorno, ostavljati gradjane u neizvijesnosti hoce li biti kaznjeni, pa kad ipak svi izadju na popis bice manje Crnogoraca. Cudna odluka. Ako nijesu uspjeli da animiraju gradjane na izborima koji su tajni, kako ce ih animirati na popisu koji je javan i dje se ave vidi?
A kako se to vidi? Kazne nece niko placat, jer nema zakonskog osnova za to, ne mogu dokazati nista. Popis je falsifikat, ako izadjemo na njega samo cemo mu dati legitimitet
Само бојкојтуте у што већем броју. Гарант вас неће кажњавати.
Bojkot !!!!Gore glavu Crnogorci. Nema neprijatelja kojim se nijeste suprostavili.A ne ovim izmećarima koji nam prijte kaznama i poslom.To neka objese mačku o rep.Za državu ni život nije neka žrtva .Oni to nemogu da shvate,jer ovu mrze a druga ih neće,nego ih koristi kao potiraču.
Bravo za odgovor! BOJKOT!!!!
Bokkotujemo svi!Čuli smo što EU misli o kvislinzima!
Па ЕУ су квислинзи.
Odgovorno i ozbiljno! BRAVO!
BOJKOT!
Мирјана, ДПС нас је слагао и да године почињу јануаром.
Mora se bojkotovati jer ako ovi namjeste da ima više srba nego crnogoraca pitanje je dana kad će crna gora nestat jer to žele i mnogi na zapadu da bi tom kompezacijom konačno ubjedili srbiju da prizna kosovo.
Dajte 1000 eura i svi ćemo bojkotovati
Dacemo ti 1000e da ides u srbistan!
Немају више брате . Трдес година купују подмићују варају, истрошио се.
Ako bi se došlo do tačnog broja stanovnika tek tada bi bilo jasno da je broj birača značajno veći nego što nas stvarno ima.
Bojkotom popisa pokušavaju da prikriju napumpavanje biračkog spiska
Pa oni pokusavaju da prekriju, bojkotom? Jesu li oni na vlast zadnje tri godine? Jesu li dosli na 20 i nesto odsto?
A da ti nisu ti biraci mozda u entitet BH i Republiku Srbiju? Imali smo ih u ove dvije Vlade i za ministre.
Bojkotovaću vazda sve što god bude projekat dritan-jakov-aljeksa-mandić-milojko!!!
Oni su mrzitelji crne gore i poslušnici vučića i putina!
Panika među izdajnicima svoje zemlje, čim su došli na crnogorski portal. Zamislite nesrećnika, sluginog slugu, koji ostavi komentar “bićete statistička greške”. To je ozbiljna patologija.
pa on to radi za parizer…
Bravo bojkot
Sad će Vučić početi da viče na Jakova i brata Abaza.
obadvojica su nam podvukli da se potpis MORA odrzati!
Ovožim se potpuno obesmišljava tajnost glasanja, sad će svako znati ko je za Dps, ovo nijje Dps trebao da radi zbog onih koji ga glasaju
Ali kad je Dps brinuo o njima, pet dana pred izbore .
Za koga se glasa na popis?
Nijesmo doma dođite iduće godine !!!
A podanicka vlast čuti, ne smije ništa da kaže,predje no dobiju depesu iz BG. Potpuno bilo za očekivat.
Nema više dostojanstva ni milosti! Sa dželatima samo njihovim jezikom!
Puna podrška.
Zasto bojkot? Ja sam crnogorac, pa sam crnogorac i tako cu se izjasniti i sad i za 6 mjeseci i za 6 godina
Zato što nije važno ko se izjašnjava nego ko broji
Стругару ко буде бојкотовао попис више не постоји. Тако да се брише из бирачког списка. Па ви слушајте ДПС зар не видите да су то Вучићевић играчи.
Bravo, bićete na nivou statističke greške!
Najgore za nas CRNOGORCE,biće nas samo manje bojkotom,briga njih samo za džep svoj
Neka,litko.Vidiš se iz aviJona.
Dusko ko. Odlicno, neka se izjasne. Prema poslednjih Predsjednickim i Parlamentarnim izborima ovdje zivi 60 odsto Srba. Ako je tako neka im je sa srecom. Mada je to gruba procjena. Srbi su izasli u ogromnom procentu zbog crkve, iz straha ili ljubavi/nemoci prema njoj. I to je ok ali tek kad nauce razliku izmedju religije i svestenjaka. Apstinenti sumnjam da… Više »
Nisu ti Srbi,ja sam glasao protiv dps,a Crnogorac sam i tako cu se pisati,nije ni jasno da iko slusa dps, što je dobro uradio sem što je sve unistio
Ta “statistička greška” je preživjela 1000godišnju istoriju, pa će preživjet i ZBCG-Vučić jadne pokušaje da nas ‘smaknete’ 😉
oladi botu!
Sve ok to, al ako nam dodju kazne kako da platimo malo nam objasnite to nemoze narod po sudova ici i o jadu se zabavljat recite barem da cete nam vi platit ili tako nesto, lako je rec nemojte nemojte pa kad nas pljuste posle myka.
Nema kazne. Ne mogu te kaznit.
Nema kažnjavanja
Samo ne puštaš nikog u kuću
Ako pristaneš na popis, a ne daš informacije onda te kažnjavaju
Nije tako rekli su da ce ako vas ne zateknu kuci ostaviti br telwfona na kojibste duzni da pozovere i dogovorite se sa popisivacem kada da se nadjete u suprotnom pljas 500 eurica pa aj ti posle po kredit s drzavom se tesko nagornjavat . Pusti ti to nece kaznjavat kod nas je sve moguce nine mi jasno sto ne… Više »
Nije tacno. Niđe u zakonu nema tačke po kojoj mogu da te kazne ako odbiješ da se popišeš. Ne vjerujte njima koji vladaju tako što ovaj neuki narod prepadaju na razne načine nego se raspitajte sami, zakon u ruke, pročitajte i sve će vam biti jasno.
Objasnite narodu da vas niko ne moze nacerati da otvorite vrata!!!!!!
Znači ovi koji budu izasli su svi Srbi? Je li? Ako nista, znace se tacan broj Srba u Cg.
Tako je, i onih koji rade u Državne firme a glaaju za Dps
Konačno nešto konkretno,iako se radi o pasivnom otporu velikosrpskom klerofašizmu..
#a Albanci,Bošnjaci?Treba ih prozivati da slijede primjer.
Biće ti običježeni i neće naći posao a ko radi on mora bit popisan
Nećete nas time zaplašiti Duško Dugouško
Hahahahaha zaposlen ka ovi u zeljezaru sto su ih kuci poslali hahahahaha
A najbolje da nas zatvorite,mada me od vas ništa ne bi začudilo, no su vam gazdu na zub nešto uzeli ovi iz EU ,pa me stra da vam ne okrene leđa, i pušti vas niz vodu.
Pa ajde pa ćemo da se obračunamo!
Imamo i za to mehanizme,ne brini
Svaka cast,BOJKOT NEGO STA,pa neka se velikosrbi medjusobno popisuju.
I koliko ce vas bojkotovat🤣 svih pet ili sest, a neka bude deset 🤣
Vidjeces pope koliko nas ima za bojkot
Taman tako pet ili sest ali stotina hiljada gradjana , nema otvaranja vrata i nema razgovora sa četnicima i izdajnicima…
Pa dobro druže, ima ih bar 30%.
Jesi pojeo parizer?
Svaka cast!
Uvijek na strani drzavnog interesa
Vidjesmo što ucinjeste od države,evo sve fabrike punom parom rade,sve cvjeta
Dule a sta ovi tvoji napravise za 3godine,ne sprdaj se casti ti.
Ja radim u drzavnoj upravi pa neću bojkotovati
I ja predajem u školi ali oću…e dosta je više, ćuti zbog onoga, ćuti zbog ovoga, nema više ćutanja..!
E,zali boze….,zato su nam djeca tako (ne)obrazovana.
Domar
Sasha, djeca su Vam neobrazovana jer provode 5 sati u školi, a ostalih 19 kod kuće. Kad jedno zakaže, teško je dobiti dobre rezultate, posebno kad zakaže ono đe provode mnogo više vremena. Poz
Komentar tog sadržaja ponavljan je pred proteste itd.. #botovi crkvenjaci nečesovi.
Ovo je zaplasivanje onih koji rade u drzavnoj upravi? Ne mlati pope.
Ao dule hahahahhahaa bas si se potrudio evo dva sendvica za tebe
Ispravno…
Hrabra odluka. Videćemo koliki će biti uspeh bojkota, odnosno da li će biti popisa.
E bas je bitno sta oni misle i glasaju
Ti nisi bitan svojoj familiji
Tako je.BOJKOT!
Naravno, ja i suprug smo upravo odlučili da ih nećemo puštiti u kuću, moja majka i otac takodje..pa kad se steknu zakonski uslovi onda može…a nećemo se toga igrati..nijesu Crnogorci krpare ničije..
Ada svako normalan ce to uradit
Tako je, neće izdajnici držati naše živote u šake… OTPOR, OTPOR!