Direktor Nacionalnog dispečerskog centra Crnogorskog elektroprenosnog sistema Ranko Redžić kazao je da su svi gradovi u Crnoj Gori dobili struju. Šta je uzrok prekida, koji je bio regionalnog karaktera, još uvijek nije poznat.
<<<Crna Gora i dio regiona bili bez struje; CGES: Uzrok još nije poznat<<<
“Svi potrošači u Crnoj Gori su dobili struju”, naveo je on na konferenciji za medije.
Podsjeća da je struja nestala u 12.25 časova, a kako je istakao, poremećaj ovih dimenzija mi u Crnoj Gori nijesmo imali za 30 godina.
“Poremećaj je bio regionalnih razmjera. Radim evo 30 godina, to je nešto što se prvi put desilo. Poremećaj je zahvatio već dio Crne Gore, osim sjevera, Albanije, BiH, i značajan dio Hrvatske. Još nemamo informaciju šta je izazvalo ovaj događaj. Došlo je do nestanka napona, ispali su pojedini elementi, u sistemima u okruženju i našem. Mi smo te elemente vratili pod napon”, kazao je Redžić, dodajući da se uzrok nestanka još ispituje.
Na pitanje da je do nestanka došlo usred velikog požara na dalekovodu 400 kilovati na nepristupačnom terenu na crnogorskoj granici ka Gacku u Bosni i Hercegovini, Redžić ne želi da prejudicira da je to uzrok, navodeći da se još ispituje.
“Vrlo je lako moguće da se to desilo”, dodao je Redžić.
Kazao je da su svi dalekovodi prema BiH uključeni.
Redžić nema podatak da je uzrok današnjeg ispada počeo od naše države, odnosno da je kvar bio u Crnoj Gori, a da se onda odrazio na region.
“Onog trenutka kada Evropsko udruženje operatora prenosnog sistema kojim rukovodi EK formira komisiju, a njhove istrage su vrlo detaljne i precizne, građani će onda moći da vide šta se desilo i kako je sve teklo”, poručio je Redžić.
Ističe da nema osnova da razmišlja u pravcu da je uzrok svega ljudski faktor.
Slađana Đukanović



E samo da vidite na što Žabljak liči!
Pođoh na odmor ne vidio se! Grad nema ni struje ni vode, sve je raskopano i pod barikadama! Osvježilo opasno!
citav se region sprda sa CG…pisu..sve je pocelo od CG…sramno sta radite!
Pa sta da pišu drugo?? Kad je istina da imamo stručnjake 🤯🤯🤯🤯🤯
Nikad su veca ulaganja u elektro sistem Crne Gore,i nikad bolji rezultati,a zaista su postavljeni izvandredni strucnjaci i ljudi u CGES-u,tako da DPS-BOTOVI neka se primire,i puste ljude da rade svoj posao
Bravo ti ga majstore, niđe ništa nije renovirano,cve trulo samo krali i trpali džepove.
ovoliki premecaj ovih dimenzija u Crnoj Gori zaista nijesmo imali posljednjih 30.g i pri tome najmanje mislim na struju😡🤮 flasaj stoko za litijase!
Zasto mi brisete komentar da je laz da smo dobili struju? U Bloku 6 je jos nema, evo je skoro 17h! Zasto brisete komentar, pitam?
Ovo je di9verrzija ,tako je nazovi!! Prema bosni i Gacku i sve je jasno, cetnici ne miruju!!!
Nije on ni znao za pozar🤣
Klasicni napad Srbije na Crnu Goru 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Jel opet dps kriv? Čim se pominje trideset godina.
A jel su zamenili i jednu žicu,50 godina ništa ,pa sad se pali , preopterećeno.
Direktor Nacionalnog dispecerskog centra u obracanju rece da NE ZNA JE LI BIJELO POLJE IMALO STRUJU!
Stidite se ko radi i ko je rukovodilac u energetskom sektoru!
Nestručni ljudi kod nas tako i u susjedstvu vode ovakve sisteme zanimaju ih samo pare da prodaju struju a odrzivost sistema sta bog da.
30.avg.2020.god
Vrlo se zna , evo isjecak odakle je doslo do kvara sa hrvatskog sajta:
” Struja nije samo nestalo u Dalmaciji. Nije je bilo u dijelovima BiH, Slovonije, te Crne Gore u kojoj je navodno i došlo do kvara.”
Da se opet nije igrao onaj što je ugasio termoelaktranu.
CDM zasto ne pitate CEDIS zasto u Bloku 6 i dalje nema struje?! I sinoc je nestala u 7 i dosla u 9 i po. Dva najtoplija dana ove godine i ovo se desava. Danas skoro 4h nemamo struje, ovo je zastidje i za ovo neko treba da odgovara!
Sve sami ,,stručnjaci ,, u EPCG i CEDIS….kukala nam majka dokle nas dovedoše oslobodioci
U Pipere nema vode od sinoć , danas nije bilo struje . Imao sam osjećaj da sam u Kijev !
Osvižilo 🍀
Zna se koja partija ima najviše rukovodioca u CEDIS, EPCG, CGES. Ostavke! Ostavke! Ostavke!
A cuvena brojka 30.
Nas coek
U pravu ste, 30g se mnogo dobro živjelo ali zadnje tri su kobne i paklene po svim pitanjima!
Nije tačno, u PG nemaju svi struju, a neki ni vodu. Evo skoro je 16h, skapasmo. Ovo je sramota!