Politika

Doček pripadnika XII kontingenta VCG iz misije eFP u Letoniji

FOTO: MO

Načelnik Generalštaba Vojske Crne Gore, brigadni general Zoran Lazarević, dočekao je pripadnike XII kontingenta Vojske Crne Gore koji su se vratili iz NATO misije “Ojačano istureno prisustvo” (eFP) u Letoniji, saopšteno je iz Ministarstva odbrane.

General je iskazao zahvalnost pripadnicima kontingenta na profesionalnom, čestitom i posvećenom izvršenju ovog vrlo zahtjevnog zadatka.

Posebno je istakao ponos zbog najboljih ocjena koje su dobijali od komande snaga, kao i prilike da izvode složene sadržaje obuke za pripadnike oružanih snaga drugih država.

“Pripadnici XII kontingenta su u Letoniji, kao izviđačka jedinica, uz pripadnike  oružanih snaga savezničkih zemalja, doprinosili  očuvanju mira, jačanju povjerenja i osiguranju bezbjednosti istočnog krila NATO-a.

Dužnost u bazi Abaži preuzeli su pripadnici XIII crnogorskog kontingenta.

“Primopredaja dužnosti izvršena je uz prisustvo najvišeg  komandnog kadra ovog multinacionalnog sastava”, navodi se u saopštenju MO.

Send this to a friend