Automobili

Andrijin pion iz Japana

Foto: Rale Radonjić

Tekst i fotografije: Rale Radonjić

Foto: Rale Radonjić
Foto: Rale Radonjić

On je zaljubljenik automobila iz Japana, posebno starija. Inženjer auto-industrije po struci, ima tu mogućnost da vam svaku nedoumicu u priči o autima razloži do detalja, ukoliko vas naravno, kao potpisnika ovih redova, zanima.

Prvi put se zaljubio u brend Subaru još kao mlad gledajući WRC i čuvene plavo-zlatne kombinacije Japanskog tima uveliko poznatog po svom prenosu na sva četiri točka upravo zahvaljujući tom takmičenju.

Foto: Rale Radonjić
Foto: Rale Radonjić

Još kao dječak maštao je da jednog dana ima svoj plavo-zlatni Justy, kao jedan od najmanjih auta iz game sa AWD pogonom, zamišljajući kako će da izgleda upravo ta njegova baby-Impreza, s pogonom na sva četiri točka, doduše tek nakon pritiska na dugme na ručici mjenjača, kao u nekom filmu agenta 007.

Foto: Rale Radonjić
Foto: Rale Radonjić

Prije nekoliko godina, put ga je nanio na sjever u potrazi za jednim drugim autom – naravno Subaruom, i u povratku ispred jednog servisa u Mojkovcu nailazi na bijeli Justy, uzima kontakt vlasnika od servisera, neko vrijeme pregovara i “spasava” ga od života na selu.

Foto: Rale Radonjić
Foto: Rale Radonjić

Za sad je sređen mehanički, ali ga očekuje potpuna restauracija, do posljednjeg šarafa. Tehnički prolazi bez problema, svaka sitnica na autu funkcioniše besprekorno. Površinska korozija i sitna udubljenja koja je zaradio na ulici samo dodaju na šarmu.

Vozi se kao što se očekuje od jednog malog auta iz devedesetih godina. Ima 75KS iz 1200ccm raspoređenih u tri cilindra sa po tri ventila, proizveden je 1991. godine i ima multipoint ubrizgavanje, prskalice farova, filtere tečnosti za stakla i farove, pogon na sve točkove koji se pali na dugme, što sam već pomenuo, prilično skroman gepek ali dovoljno prostora za putnike za to vrijeme.

Foto: Rale Radonjić
Foto: Rale Radonjić

Jedan od najmanjih auta sa pogonom na sve točkove. S prilično malim točkovima udobnost je onakva kakva se očekuje, ograničena. Motori iz tog perioda voljeli su obrtaje pa ni ovaj nije izuzetak, živne tek preko 3000 obrtaja i tu se mora držati, naročito uzbrdo.

Ima šarm auta iz tog perioda i zaljubljenicima, u koje sam se i sam pretvorio, pruža neviđeno zadovoljstvo u vožnji.

Foto: Rale Radonjić
Foto: Rale Radonjić

Ovo nije jedini Subaru koji se nalazi u Andrijinom vlasništvu, o drugima će u narednom periodu biti riječi, ali smo njegovu ljubav prema japanskim autima počeli simbolično – od piona.

NAJNOVIJI NAJSTARIJI POPULARNI
Marko89pg
Gost
Marko89pg

Pokazi imprezu plavu sa zlatnim felnama pusti ovo 😉

Tivat
Gost
Tivat

Vozim subaru 7 godina i opet cu, bolja su auta od audija i bmw

svizajedno
Gost
svizajedno

Japanski proizvodi su nadasve kvalitetni , to je njihiva filozofija misljenja i rada , nikada podvale i neistine ni za svoje gradjane ni za ostale u svijetu – njihova kultura zivota I stvaranja …, u preko 30 godina rada sa japancima nisam dozivio prevaru cak ni omaskom … !!!

Eon
Gost
Eon

Vozio 10 godina,sjajno auto,ali tada preskup za odrzavanje

Autolab
Gost
Autolab

Kako dobro auto! ❤️❤️❤️

Send this to a friend