Bruno Fernando, centar iz Angole i bivši NBA igrač (Toronto, Atlanta), zvanično je postao član Real Madrida i već je odradio prvi trening s timom. Ovaj transfer bio je dugo u planu, a Fernando je izrazio veliko zadovoljstvo što je postao dio jedne od najprestižnijih košarkaških organizacija u Evropi.
U razgovoru za klupske medije, Fernando je posebno istakao radost što će dijeliti teren sa Valterom Tavaresom, kojeg dugo poznaje i izuzetno cijeni:
“Igrao sam protiv njega sa reprezentacijom. On je dominantan igrač koji mijenja igru, i biće mi veliko iskustvo da budem u njegovoj blizini i da učim od njega,” rekao je Fernando.
Real Madrid je dugo pratio igrača iz Angole, a njegov odlazak iz Toronto Reptorsa početkom godine otvorio je vrata za ovaj transfer.
Govoreći o svom stilu igre, Fernando je istakao timsku orijentaciju:
“Ja sam igrač koji pomaže timu na način koji se od mene traži – bilo da je reč o poenima, skokovima, blokadama ili vođenju odbrane.”
Fernando je takođe podijelio iskustva iz NBA lige, ističući njen značaj za njegov razvoj:
“Liga je nevjerovatna, i svi timovi u kojima sam bio pomogli su mi da rastem kao igrač i osoba. To iskustvo nosim sa sobom.”
Real Madrid sada dobija dodatnu snagu pod košem u borbi za titule u Evroligi i španskim takmičenjima.


