Društvo

Bero: U Kućama Rakića u 21. vijeku osim vode nemamo ni struju

Sara Bero; foto: RTV Podgorica

Za mještane koji žive u naselju Kuće Rakića svaka kiša znači blato do koljena, a svaka suša bez dana kapi vode. Godinama slušaju obećanja o boljoj infrastukturi, ali svakodnevica se ne mijenja, prenosi RTV Podgorica.

“Ovo je posle četiri dana toplog vremena. Možete misliti na sta ovo liči kada su kiše. Mi se trenutno nalazimo ispred kuće tinejdžera koji je u invalidskim kolicima i koji ovdje ne može funkcionisati niti izaći ispred kuće. Imamo jako slabu komunikaciju sa opštinom Tuzi. Čak je i predsjednik Tuzi prije tačno godinu dana ovdje zajedno sa mnom šetao ovom ulicom i obećao da će da se asfaltira, i od tada do danas i posle mnogobrojnih zahtjeva i dalje se ništa nije desilo“, navodi predsjednica mjesne zajednice “Kuće Rakića“ Sara Bero.

Mještani Kuća Rakića godinama pokušavaju da riješe osnovne životne probleme – kažu da je ono što je drugima omogućeno, za njih nedostižno.

“Mi smo iz kabineta predsjednika Crne Gore kao i od državnog ombudsmana dobili pismeno i zvanično da će do šestog mjeseca biti izgrađen bunar, međutim, taj bunar se nije ni dan danas desio i šesti mjesec je odavno bilo. Imamo jako veliki problem sa strujom i jako je slaba. Bila sam i na prijem kod direktora CEDIS-a, čekamo da urade novi projekat koji košta par miliona eura, i načekaćemo se. Zimi ovdje fali struje, u 21. vijeku mi nemamo osim vode i struju”, istakla je Bero.

Dok mališani u drugim školama imaju besplatan školski prevoz, roditelji djece iz tog naselja moraju sami da ga plaćaju.

“Naše naselje broji preko 100 djece, prevoz te djece od strane škole nije obezbijeđen i djecu to slijedi. Mi plaćamo prevoz i za jedno dijete košta 30 eura, ko ima više djece to je baš velika cifra. Obraćali smo se više puta opstini Tuzi, odgovore nijesmo dobijali. Očekujemo poziv i sastanak od ministarke prosvjete i tu ćemo iznijeti sve što imamo za našu djecu“, kazala je Edita Ćeranić.

Osim što nemaju vodu i struju, žive i bez ulične rasvjete.

“Ja sam uz pomoć molbi uspjela da obezbijedim neke sijalice, iz CEDIS-a su obećali da ćemo dobiti oko 10 ili 15 sijalica i još uvijek se nije desilo“, ističe Bero.

Dok se opština Tuzi i Glavni grad još nijesu razgraničili, mjestani Kuće Rakića ostaju po strani – prepusteni sebi i svojim problemima.

NAJNOVIJI NAJSTARIJI POPULARNI
Komentator
Gost
Komentator

Ni struje, a ni ulične rasvjete…a ni papira za kuće što su gradili. Napravite i taj bunar o svom trošku, a možete i kablove na divlje provuć.

Huso
Gost
Huso

A ostali imaju sve kao ..ovi tek sto su drzavno zemljiste i sve prisvojili i oni imaju sve a znate dobro dje su ta naselja pa zahjevamo i mi da imamo .

Drago
Gost
Drago

Javite se opstini Tuzi.Platite sve obaveze koje imate, jer ste na divlje gradili. onda redom ce vas prikljucivati

Huso
Gost
Huso

Cus..a pola CG je divlje i vi nasli njima to da kazete.onda svima da se iskljuci a svi znamo da je 50% nelegalno u drzavi.

Pazi njih
Gost
Pazi njih

Kuce Rakica, selo pored Kandahara

Kad treba porez platit, gradjevinsku dozvolu trazit, nema ih nidje
A kad treba struju, onda su u prvi novinama

Ko vas nezna skupo bi vas platio

Huso
Gost
Huso

Ma sta kazes ? Pa pola pg nista ne placa i vi se bas uhvatili za ovo a ..ajde onda prema svima isti zakon .

Mka
Gost
Mka

Imate li gradjevinske dozvole gospodo? Kakav prevoz besplatan, u mom naselju 50e placamo za jedno dijete

Ranko a.
Gost
Ranko a.

Ako ste nelegalno izgradili,kako ocekujete infrastrukturu?

Huso
Gost
Huso

Tako sto pola je Cg nelegalno. Onda svima rasvjetu struju i vodu iskljuciti koji su nelegalni . Ti dodji pa je naplati kad si pametan tako i legalizuj .

Olom
Gost
Olom

Treba da se plati regularno struja priključak voda priključak, kuca gradjevinska dozvola a ne u 21 vjek da se krade.
A sve nelegalno, to ne spominje niko neko placa porez na stan, kuću poslovni a neko centa.

Nikoleta
Gost
Nikoleta

Kad nema srtuje nema ni rasvjete, logika

Nikoleta
Gost
Nikoleta

DPS opet kriv.

Zenga
Gost
Zenga

Interneta imate

Sofija
Gost
Sofija

Pa ja ne kapiram, kojoj opstini oni pripadaju, ko je nadlezan za njih Tuzi ili Podgorica???

Ohoho
Gost
Ohoho

Kad je za glasanj pripadaju Pg,za davanje para pod Tuzi

&000
Gost
&000

Nelegalno kako će te imat?

Kiki
Gost
Kiki

Nelegalnih ima dosta,primjer zagoric,ali su sve dobili,problem je druge prirode većina su druge vjeroispovjesti!!

Meri
Gost
Meri

Mozak ko kikiriki

Izabela
Gost
Izabela

Sve izbjeglice iz Hrvatske koje su napunile Malo Brdo i gradili na opštinskom zemljištu imaju struju.

Revoks
Gost
Revoks

Od časnih ljudi ste obili obećanje.Dobro je da vam i kiša pada i sunce sija jer da je do njihovih obećanja i to bi nestalo.

seoski djilkos
Gost
seoski djilkos

nik djeljosaj je za to…gl grad nema a dje ima kradu…..lagano je to je tako kade su caci…

Send this to a friend