Društvo

Bešović: Najteža situacija u Podgorici, stigli vatrogasci iz Švajcarske i Austrije

Miodrag Bešović, Foto: MUP

Direktor Direktorata za zaštitu i spašavanje Miodrag Bešović kazao je da je najteža situacija s požarima trenutno u okolini Podgorice – u Piperima, Mrkama, Petrovićima i Kučkim koritima.

On je za TV Vijesti rekao da su tokom noći bila ugrožena domaćinstva u dijelu koji gravitira tim područjima, kao i u Dinoši i Omerbožovićima u Tuzima.

Dvojica vatrogasaca su lakše povrijeđena.

Tokom noći je gorjelo i u Nikšiću (Golija), Danilovgradu (Topolovo), Šavniku (Lojanik) i Bijelom Polju (Zuber), a Bešović kaže da je na primorju stanje stabilno.

“Požar iznad Čanja je lokalizovan i za sada je tamo mirno. Na teritoriji cijele Crne Gore imamo sporadične požare, ali vatrogasci to brzo sankcionišu”, rekao je Bešović.

Kazao je da su podgoričkim vatrogascima pomogle kolege iz drugih opština.

“U Podgorici je, od Službe zaštite i spašavanja, u svakoj smjeni aktivno 45 vatrogasaca sa 20 vozila. Tu su i volonteri, pripadnici Vojske, službenici Direktorata za zaštitu i spašavanje…”, rekao je.

Požari se i danas gase iz vazduha.

Helikopter Mađarske će ići u Danilovgrad, helikopter iz Bosne i Hercegovine u Gornje Mrke, a helikopter Srbije u Dinošu.

“Dva naša vojna helikoptera i avion MUP-a će gasiti požar u Kučkim koritima”, rekao je Bešović.

U Crnu Goru je stiglo i 20 vatrogasaca iz Švajcarske sa tri vozila, koji će biti smješteni u Danilovgradu.

Iz Austrije su stigla 52 vatrogasca sa 15 vozila i oni će pokrivati teritoriju Podgorice, najviše dio prema Kučima.

Bešović je rekao da je premijer Milojko Spajić razgovarao sa kolegom iz Ujedinjenih Arapskih Emirata.

“Oni imaju dva helikoptera u Albaniji i postoji mogućnost da i oni danas dođu kao ispomoć”, dodao je.

NAJNOVIJI NAJSTARIJI POPULARNI
Ganu
Gost
Ganu

Vas bi trebalo sve pohapsit . Vi ste samo vanredni kad se primaju plate .Sram vas bilo . Koklo ste se nakrali zato i nemamo kanader…..

svizajedno
Gost
svizajedno

Najveće veliko hvala svima koji pomažu Crnoj Gori u ovim teškim i zahtijevnom vremenima borbe sa ogromnim požarima … , Crna Gora neka pamti i vrati ako bude potreba …. , hvaalaa … !!!

Spica
Gost
Spica

Pomogli smo vam I 1979 poslije zemljotresa.

Sone
Gost
Sone

Ne samo vi nego cijela YU, no ka vasa rabota

Send this to a friend