Društvo

Bratić tvrdi da joj mediji dovode život u opasnost: Stvara se spin da sam oštetila budžet

Vesna Bratić, Foto: Dobrilo Malidžan

Smjena direktora crnogorskih škola nije bio čin revanšizma, jer da jeste svi bi bili otpušteni odmah, saopštila je u emisiji Referat na Gradskoj TV, bivša ministarka prosvjete, nauke, kulture i sporta Vesna Bratić.

Smatra da smjena direktora osnovnih i srednjih škola u Crnoj Gori nije bila nikakva osveta, već da su oni regularno mogli da se prijave na nove konkurse, a da je većinu njih, kako je kazala, smjena čak i spasila zatvora.

“Nisu tačne priče da sam postavljala Srbe. Nađite mi Srbina direktora u Petnjici, Rožajama, Gusinju, Ulcinju, kao i da nisu Crnogorci. Da sam htjela da se revanširam, ja bih sve njih odmah otpustila i postavila ljude kojima godinama nisu dali da dobiju posao. Nisam ja inicirala zakon, već samo dobila. Moje je bilo da s pravnim timom tumačim zakon”, kazala je ona.

Prema njenim riječima sumnja i da su direktorima naredili da ne odgovaraju na zahtjev i ne poštuju ono što se tražilo, da bi se konkurs za novog direktora raspisao.

“Da sam htjela da ih otpustim to bih uradila prvog dana. Čekala sam da mi pošalju to što mi treba da dobijem konkurse. Njihov učinak niko nije pregledao, a u stvari je njih ova smjena spasila. Mnoge njih je spasila i zatvora. Njih 99 odsto i nije izgubilo posao. Posao su izgubili samo oni kojima se nigdje više nije moglo naći radno mjesto, jer su preko 20 ili 30 godina bili samo direktor”, rekla je Bratić.

Dodala je da njen stav potvrđuje činjenica da su svi koji su smijenjeni mogli da se prijave na konkurse i postanu vršioci dužnosti direktora, ali da to nisu uradili.

“U mom slučaju se stvara opasan presedan, jer prva ja nisam za to da ministri moraju da plaćaju za svoje greške, a bilo ih je mnogo u prethodnom periodu. Stvara se spin da sam ja mojim odlukama oštetila budžet za ogroman iznos, što nije tačno. Draginja Vuksanović Stanković i Aleksandra Vuković Kuč su moj život doveli u opasnost više puta. Vuksanović Stanković je zajedno sa Daliborkom Uljarević izmislila da mene ne mogu da nađu. Od mene su pravili kukavicu, a mene možete da vidite bilo gdje samu. Ne tražim obezbjeđenje, iako smatram da sam ugrožena zbog narativa koji se stvara kroz razne medije”, rekla je Bratić, prenosi Gradski.

NAJNOVIJI NAJSTARIJI POPULARNI
Dejan
Gost
Dejan

Božja pravda će te stići kad tad a ne brini neće te niko dirat ko će da prlja ruke od tebe glava te čuva

Veke
Gost
Veke

Đe se čeka autobus za Bileću

Pomorac
Gost
Pomorac

Ova imala timove, ona predaje svjetsku knjizevnost.
Zemljo profundaj se.

Sunce
Gost
Sunce

Jadna ti, svi su protiv tebe! Ugrožena dovijeka!! Ka i svi srbalji

Halo breee
Gost
Halo breee

Kako ova Bosanka nije u zatvoru -sto radi Tužilaštvo radi za interese svetosavske sekte i poluvojne falange crkve Srbije

Zoran
Gost
Zoran

Što se ovo ne hapsi više. Ko joj daje podršku i zaštitu, to mi nije jasno.

Tito
Gost
Tito

da nadoknadi svu štetu jer nećemo mi plaćati njenu osvetoljubivost i da odgovara pred specijalnim tužiocem.

Dejan
Gost
Dejan

Nema spina gospodjo ,samo suva istina i činjenice!

Vera
Gost
Vera

Ko je makao ovu? mala je novac, moć, sad ima privilegije i zaštićena je kao beli medved. Iznad Zakona u svakom pogledu.

Vera
Gost
Vera

Zaštićena kao beli medved. Bratić je ojadila državu za velike pare, bolnice pogledajte kakve su nam.

ŚanNk
Gost
ŚanNk

Hapsi ovo..

No name
Gost
No name

Ovo je nova Julija Timošenko

Crna Gora
Gost
Crna Gora

Kuku bili smo pocinuli malkice evo je opet fuj jadne Drzave tuzne i bijedne

Drac
Gost
Drac

Ostetili ste budget drzave za velike pare zbog vase nestrucnosti i vase politicke pripadnosti. SDT jos nista ne poduzima protiv vas, a zasto to oni znaju?

Daxi
Gost
Daxi

Nema zdravih, samo nepregledanih.

XXYYQQ
Gost
XXYYQQ

Da ima pravde u ovoj drzavi davno bi ti bila u Spuz i placala za ovoliku stetu nanesenu drzavi.

neregistrovani
Gost
neregistrovani

Prva tvoja recenica sve kaze i potvdjuje.sto trazis u C.Gori

Jovanka Vukadin
Gost
Jovanka Vukadin

Ne sekiraj se mi budale sve plaćamo Vasu bahatost

vesko nk
Gost
vesko nk

Vesna nikada niko u Crnu Goru nije digao ruku na osobu sa hendikepom.Ti si sasvim sigurna dok ne naiđeš na nekog sličnpog tebi.E onda je frka.

svizajedno
Gost
svizajedno

Vrijeme prije Ministarke Bratić je bilo neuredjeno ali to je ipak bilo Periklovo vrijeme kulture u odnosu na anahrono , uskogrudo bez znanja i kapaciteta vrijeme Ministarke Bratić …!

ludakaokupus
Gost
ludakaokupus

Ma nije ona kriva, prethodna vlast je “uvozila” iz srbistnana i četnikostana kuso, repato i ludo i bezobrazno ne bi li udovoljila SPC-u, da bi im na koncu došli glave.

Jovan
Gost
Jovan

Mediji izvjestavaju cinjenice. Sve ovo sto objave je zvanicno. Tako da jesi kriva i kriva si zbog toga sto nam je obrazovanje na posljednjoj ljestvici.
Ako si smijenila, jos da je po zakonu, aferim, ali postavila si nepismene, neobrazovane ljude.

Munja
Gost
Munja

Stvara se spin da si oštetila budžet?????!!! Ne da si oštetila budžet i nanijela državi nenadoknadivu štetu, nego si si upravo ti igrala sa ljudskim sudbinama, životima, blatila ljude ni krive ni dužne, otimala tuđoj đeci hljeb iz usta, razarala porodice, klela, proklinjala (da se ne zaboravi divna i časna latinka perović), a da ne zaboravimo ni uvrede na račun… Više »

Dragan
Gost
Dragan

Ma da, ti nevina skroz, nevinašce. Nisi ti kriva, mora da smo mi. Mi, narod, je otpustio ove ljude i mi sada plaćamo to. A ti si sve po protokolu radila, ma ti si suvi profesionalac…. pih

Vesna
Gost
Vesna

Cu ti ostetila budzet!
Oladi da te zamolim.

Oblacno
Gost
Oblacno

Ma nisi ostetila budzet. Znamo mi to. Ovo sto se sad placa neosnovano otpustenim radnicima ne ide iz budzeta nego to placa Djede Mraz….

Građanin
Gost
Građanin

Po kojem si to zakonu smijenila 100 ljudi? Šta je to ako nije politička borba? Jesi pogriješila i moraš snositi odgobornost.
Da si izvršila smjenu 10-15 loših kadrova i postavila bolje to bi svi pozdravili.
Ovako: kriva si !

Mila
Gost
Mila

Na žalost to i Demokrate sada rade u policiji. Politička čistka! Dok je ovakvog naroda, sve prolazi! A i ovo ćemo iz budžeta svih građana plaćati, i niko neće odgovarati!

DAVID GILMOUR
Gost
DAVID GILMOUR

PIH! I FUJ!

Izjedanujedan
Gost
Izjedanujedan

Fuj č.!!!

Milan
Gost
Milan

Eh, kad bi mogli kakvo obezbjeđenje da joj daju, pa da šeta sa đuvegijom, životni san da joj se ostvari.

Plati parama
Gost
Plati parama

O tome si trebala razmišljat kad si činjela poharu Crne Gore.

Dobrota
Gost
Dobrota

Da ima države davno bi bila u zatvoru ili kod nas.

Dusko krtola
Gost
Dusko krtola

U san se ne snila…

Crna Gora
Gost
Crna Gora

Auuuuu evooo je opet ovo je katastrofa nije mi dobro kad je vidim.

Don Montenegrin
Gost
Don Montenegrin

SDT…..,hapsi ovo zlo svetosavsko !!!!

Stojser
Gost
Stojser

Naravno da to nije bio revanšizam! Kad Vesna Bratić nekog smijeni, to nije kazna – to je terapija. Ljude je, kako reče, spasila zatvora! Još su, zamisli, mogli da se prijave na konkurse – jer, što bi iko htio da bude direktor nakon što mu se objasni da je praktično kriminalac koji je, eto, igrom slučaja, preživio njenu dobrotu? I… Više »

Bojs
Gost
Bojs

Stvara se veli spin da sam istetila budzet?! Ova pod hitno na lijecenje treba.

Eagle_stone
Gost
Eagle_stone

Ne ne – u Spuž pod hitno…

Sjajno
Gost
Sjajno

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Andrija
Gost
Andrija

U civilizovanim državama Sud presuđuje i presude su obavezujuće.
U šumskim balvan SAO entitetima se presude sudova nazivaju “spinovi”.

KachaWendy
Gost
KachaWendy

svi ti smijenjeni direktori su dobili na sudu po više desetina hiljada..kako to

Nikola
Gost
Nikola

Da nijesi mozda pospješila budžet???

Rajko K.
Gost
Rajko K.

Ja sam mislio da je ova u Spuz.🇲🇪🇲🇪🇲🇪

Jovo
Gost
Jovo

Srbijanska crkva budi zaspale zombe, ver. 19.0. Ključna riječ spin-ugroženost.

Roki
Gost
Roki

Da plati šteti, kako zna i umije, a onda kud oće.

Rašo
Gost
Rašo

Ovo je još u Crnu Goru?!

Slavica
Gost
Slavica

Ma sta pricas, Veke?
A jooooooooj ….

Cetinjanin
Gost
Cetinjanin

Kakva je to drzava kad ova zena nije odgovarala za svoje postupke?

Ljuma
Gost
Ljuma

Da je ovo normalna država i ti i Joanikije i mnogi drugi bi bili u zatvoru odavno. Jad…

Lepi Dzoni
Gost
Lepi Dzoni

Zena četnik. Sve je sama rekla.

Sve vi cvjetalo
Gost
Sve vi cvjetalo

Zlo od spodobe. Ovdje dobila od ove drzave sve, da bi joj o glavi radila. Samo zatvor, oduzimanje drzavljanstva i zabrana ulaska u zemlju su lijek za ovakve i sve buduce, koji misle da movu da nam se igraju sa drzavom.

Rave
Gost
Rave

Pa cekaj, je li nisi ostetila budzet? Ako doneses odluke protiv ljudi, pa se onda ispostavi da su pogresne, pa se te greske placaju iz budzeta… kako to da zovemo? Ajde da je jedan slucaj, pa da kazemo omaklo se… Nego sta rece.. sad si ugrozena? E kuku meni.

Taxista
Gost
Taxista

Dakle svi koji misle da je nesto ocistila je da je samo ocistila drzavnu kasu , jer su svi vraceni na posao i jos dobili para za ljetovanje.
I da me pogresno ne shvate neki citaoci – mnogo ljepsa je bila kad su se nosile maske protiv korone.
Djavo je pozobao kakva je.

Valentina
Gost
Valentina

Bileće..ahhahah..ko joj je dao drzavljanstvo. A?

Miro
Gost
Miro

Kuci odmah

Danbo🇲🇪
Gost
Danbo🇲🇪

,,Ovo” treba odma proćerat okle je došlo.

Herceg
Gost
Herceg

A odakle je došla dali kao sve Cuce iz Hercegovine i Kosova,ili kao svi cetinjski donjekrajci sa Zlatibora???

Leonidas
Gost
Leonidas

Ziva istina, ali to najvise boli konvertite

Kako ne
Gost
Kako ne

Do juce smo bili dukljani sad evo vi velite da ste dukljani, danas smo konvertiti a nema visih od vas. Prvovencani je prvo krsten kao katilik. Kako vas nije sramota da sve sto uradite prvi pripisete nama kakvi ste vi to ljudi? Crkva vasa vise ne pominje Hrista no Sava vi ste sektasi a nas nazivate tako. Sekta vi mozak… Više »

Bileća
Gost
Bileća

Isto odakle i ti vjerojatno si joj komšija!

Mirjana___
Gost
Mirjana___

A nemojte ,poslije Brajuška,noćas i ova…
Previše je za jedan dan toliko lu..ka!

Lepi
Gost
Lepi

Nisi mnogo, DPS je mnogo više oštetio

Amalfi
Gost
Amalfi

Ti bi drugarice draga u sretnu državu bila u zatvor kao i mnogi… Ali ne brini ta država nije ova u kojoj živiš ti a i ja…. Tako se opušti neće tebe niko… Kako si se nadala dobro si i prošla kao mnogi 😉

Drug
Gost
Drug

Ama sve ti vjerujemo,ama baš sve,tratinčice naša najskuplja…

No nam objasni gospođa bivša Ministarko što ti šćaše ona ,muka-glupost-gluma ili kako već to nazvat, da skineš,izlomiš sliku bivšeg Ministra,da skačeš po njoj,a onda sjutra da naručiš novu

Petar
Gost
Petar

A nijesi hahahahhahaaa

Kurjak
Gost
Kurjak

Zastiđe je univerzitet na kojem ste Vi profesor gospođo.

Sale
Gost
Sale

jel ti se nije moglo omaći da bar jednu stvar ne slažeš?

Kurjak
Gost
Kurjak

Sram te bilo koliko možeš više, nego šta si nego oštetila budžet najmanje 500.000eura,pa sada pokušavaš ovim jeftinim forama da opravdaš grešku i izbegneš sdt. Moraćeš da odgovaraš neznalice.

Andrija
Gost
Andrija

Neka joj država naplati svaki euro koji je isplatila direktorima za izgubljene sudske sporove.

Meni je opština Podgorica zbog 100 eura duga za porez na imovinu stavila hipoteku na sve što imam.

I poštujem to – država treba da štiti svoje interese i u tom smislu očekujem isti tretman i prema Vesni.

Boris Popovic
Gost
Boris Popovic

Osvjezilo, vala bas

Claudia
Gost
Claudia

Ti treba u zatvor da ideš srećo.

Nikola
Gost
Nikola

Štetu koju si ti napravila ne pokriva budžet mada i ovi prije a i posle tebe.
Vidjecemo rezultate uskoro..

Dzoni
Gost
Dzoni

Nije spin nego si ostetila budzet,ali ,doci ce vrijeme kad ce se i tebi, dritanu, injac i ostalim izdajnicima obezbijediti pravicno sudjenje,ne brinite.

Claudia
Gost
Claudia

Uskoro, nadam se.

MORAM REĆ
Gost
MORAM REĆ

Ako nije revanšizam kako ih sve otpusti uz jednako obrazloženje. Isti ” razlog” za sve direktore.Možda ti je neko naredio, pa gospođice reci jasno KO. Mada svi znaju da STRIKO čuda čini, valjalo bi da ti kažeš.

Nikola999
Gost
Nikola999

Vi srbi ste vazda ugrozeni. Al izjava ti je najjaca!

Vakcina
Gost
Vakcina

😂😂😂😂😂😂😂😂

Anarhija
Gost
Anarhija

Koliko se sjecamo u politiku si usla sa jednom kašikom i jednom propalom NVO. Sada si ‘dama’ sa nekim pletenicama, puna love, mrznje i dzangrizavosti.

Nikšićanka
Gost
Nikšićanka

Nijesi oštetila nego NAGRDILA 🤣 Blaga riječ!

nebitno
Gost
nebitno

ošteti budžet i onda kaže stvara se spin…

Igor
Gost
Igor

A pile bakino…A dje ostetila, a ne bi ti to nikako uradila. Mora da smo sanjali…

Alex
Gost
Alex

Jesi jesi. I te kako.

Hana
Gost
Hana

A no sta si, pa cujes li ti sebe sta pricas?

Vlatko
Gost
Vlatko

Kakav spin!? Nije to spin! Nego si nagrdila državu! Nije tebe briga za to. Inače je ne doživljavaš kao svoju!

Brendon
Gost
Brendon

Čuš budžet 😀
A ti si jadna oštetila državu Crnu Goru i njene građane , čije si direktore škola otpuštala na nacionalističkoj i šovinističkoj osnovi , i kome se sada plaćaju odštete ko zna do kada !
Ne bi je trebali puštati da se približi nekoj granici !

Yess
Gost
Yess

Da ne bi obezbjedjenje opet? 😂😂😂😂😂😂

Mne
Gost
Mne

A nisi bez za 400000e ne zezaj,da je srecna drzava svaki euro bi vratila,jer si ti iskompleksirana zena za to si ovo i radi

MegaGiga
Gost
MegaGiga

Dobar ti je pravni tim bio, vjerovatno Megatrend ,Tutin… Svaki spor su direktori dobili.

Perica
Gost
Perica

E kako si ti fina bila…sad se iscudjujes kao da je neko to drugi radio a ne ti,sramota!!!
Treba da vratis iz svog dzepa sve pare za sudjenja koja su nastala zbog tvog nepocinstva….

Roro
Gost
Roro

Neka si posptemila te dpesovce! Orden ti treba dati.Ti imaš više hrabrosti od svih oslobodilaca.

Radenko
Gost
Radenko

Svi ste potekli iz zajedničkog DPS-a, samo je bila mala bara a puno krokodila, pa niste mogli svi krasti, neko je morao da ode da bi drugi krali. E sad ti što su krali više nisu na vlasti da kradu nego su ih zamijenili oni drugi što nisu mogli nekad da kradu.

janko
Gost
janko

Samo.Si.Ocistila zloo iz Skolskih ustanova!!

Claudia
Gost
Claudia

Je li te zaposlila, jes 🙂

Radenko
Gost
Radenko

@Janko

Sad će njoj država malo očistiti platu i imovinu

Don Montenegrin
Gost
Don Montenegrin

Opismeni se Bratićka

Katunjanin
Gost
Katunjanin

Sve si rekla “Moje je bilo da s pravnim timom tumačim zakon”. Vidimo iz sudskih presuda kako ste ga tumačili, na štetu poreskih obveznika Crne Gore.

Danilovgrad🇲🇪
Gost
Danilovgrad🇲🇪

Mediji su krivi sto si pokrala Cg, sto si smjenjivala ljude i postavljala popove sa lažnim diplomama.
Diplomama koje joaniki djeli po manastirima.
Ti treba da si uhapsena sto prije, napravit stetu od 300,ooo sto ceka SDT?
Kukala majka Cg ko je ovu nasao i doveo u Cg i njega zatvorit.

bengalac
Gost
bengalac

Streknuh od ove slike.

beharovic sérif
Gost
beharovic sérif

PROCERAJTE je sta TRAZI cetnikulja u cg ? Otpustati radnike nastavnike directore koji rade u tim skolama duze vremena da bi dovela cetnike po skolama ? Kolko je kostàlo cg pare iz budzeta da se isplati ostecenim prosvetarima milioni ? Cetnikovanje nek prosipa odakle je dosla ne po cg ?

Peroni
Gost
Peroni

I ja nemogu spavat, dobih nocne more.

Send this to a friend