Društvo

Čestitke za Božić

Foto: AP

Krapović čestitao katolički Božić

Ministar odbrane Dragan Krapović čestitao je danas nadbiskupu barskom monsinjoru Roku Đonlešaju i NJ.E. biskupu kotorskom monsinjoru Ivanu Štironji katolički Božić.

Ministar je u ime Ministarstva odbrane i u svoje lično, sveštenstvu, redovništvu i svim vjernicima koji slave Božić po Gregorijanskom kalendaru uputio najiskrenije čestitke povodom najradosnijeg hrišćanskog praznika.

Krapović je u čestitci kazao da nas praznik koji slavi Hristovo rođenje podsjeti na njegovanje dobrih odnosa među ljudima i očuvanje duhovnog nasljeđa svih zajednica u Crnoj Gori. On je dodao da želi da nam duhovna snaga praznika pomogne da istrajemo u ovim izazovnim vremenima i učvrsti uvjerenje da su zajedništvo, tolerancija i razumijevanje put koji treba slijediti.

”Uz želju da predstojeće praznične dane provedete u dobrom zdravlju, sreći i zadovoljstvu, još jednom Vam čestitam Božić i nastupajuću Novu 2024. godinu”, kazao je ministar Krapović.

Čestitka Borisa Bogdanovića

U ime Kluba poslanika Demokratske Crne Gore i u svoje ime, nadbiskupu barskom monsinjoru Roku Đonlešaju i svim našim građankama i građanima katoličke vjeroispovijesti želim srećan Božić.

Najsrećniji hrišćanski praznik simbol je novog početka i nove nade kojom ćemo svi zajedno graditi bolje sjutra. Univerzalne vrijednosti uvažavanja, opraštanja, tradicije, ali prije svega ljubavi podsjećaju nas koliko je bitno na današnji dan slaviti čovjeka.

Barska i Kotorska nadbiskupija simboli su i promoteri zajedništva, pomirenja, međuvjerskog sklada, ali i nasi vjerni partneri u stvaranju Crne Gore po mjeri svih njenih građana koje nema bez tolerancije i poštovanja.

Savremena i evropska Crna Gora dom je svakom njenom građaninu, a naše razlike doživljavamo kao naše najveće bogatstvo i temelj koji ćemo uvijek sebično čuvati.

U nadi da će vaše domove ogrijati ljubav, sreća i mir, još jednom svim građankama I građanima koji ovaj praznik slave po gregorijanskom kalendaru, želim srećan Božić.

Živković: Svim građankama i građanima Crne Gore koji najradosniji hrišćanski praznik slave po Gregorijanskom kalendaru, želim srećan Božić

“Barskom nadbiskupu, sveštenstvu i svim vjernicima katoličke vjeroispovijesti u Crnoj Gori, građankama i građanima koji najradosniji hrišćanski praznik slave po Gregorijanskom kalendaru, želim srećan Božić”, kazao je Danijel Živković, v.d. predsjednika DPS Crne Gore

Upravo današnji dan, kako ističe, je prilika je da se porodice i bližnji okupe i iskažu međusobnu ljubav i pažnju, ali i povod da svi mi još jednom podsjetimo na neophodnost poštovanja kulture međusobne tolerancije, razumijevanja i suživota svih ljudi nezavisno od njihove vjerske pripadnosti i opredjeljenja.

“Zato svima vjernicima koji danas proslavljaju Božić, želim da im ovaj praznik bude ispunjen zdravljem, radošću i porodičnom srećom, te im u ime Demokratske partije socijalista i svoje lično, upućujem najsrdačnije čestitke uz želje da u miru i skladu dalje radimo na opštem boljitku našeg društva”, poručio je Živković.

Čestitka Bečića

Potpredsjednik Vlade za bezbjednost, unutrašnju politiku, evropske i vanjske poslove Aleksa Bečić čestitao je Božić po gregorijanskom kalendaru.

Nadbiskupu barskom monsinjoru Roku Đonlešaju i svim vjernicima katoličke vjeroispovijesti, našim sugrađankama i sugrađanima koji po gregorijanskom kalendaru slave najradosniji hrišćanski praznik, želim srećan i blagoslovljen Božić.

Današnji dan je prilika da se osvrnemo na našu posvećenost vrijednostima saosjećanja, sloge i bratstva i učvrstimo međusobno razumijevanje, multietnički i multikonfesionalni sklad, koje Crna Gora baštini kao svoje najveće vrijednosti.

Osnaženi božićnim duhom mira, sa ogromnom radošću se prisjećamo plemenitih misli Isusa Hrista, oličenja požrtvovanosti i spokoja, kojima su inspirisani mnogi ljudi širom svijeta. Neka njegove misli nastave da nam trasiraju put u izgradnji pravednog i inkluzivnog društva.

U ova prva dva mjeseca mandata, zajedno sa ostalima, krenuli smo putem obilježenim zalaganjem i usmjerenim ka boljitku našeg stanovništva i namjeravamo da nastavimo
putem međusobnog povjerenja i uzajamnog uvažavanja.

Činjenica je da budućnost naše djece oblikuju vrijednosti našeg društva.

Praznični dani, plima radosti, su prilika da krenemo da djelujemo u skladu sa tim vrijednostima, koje su utkane u srž našeg naroda.

Biti odgovoran znači imati u srcu svoje, ali i blagostanje ostalih, jer nas povezuje ista nit. Samo naša nesebična briga prema ostalima i naša spremnost da radimo za opšte dobro će doprinijeti stvaranju jedinstva i prosperitetne zemlje.

Dok se radujemo dolazećim praznicima, razmislimo o tome kako da djelujemo u duhu praznika ne samo ovog, već i svakog drugog dana.

Neka vaši domovi budu ispunjeni porodičnom radošću, zdravljem, ljubavlju, mirom i toplinom tradicija.

Uz iskrene želje da ostanete privrženi kardinalnim principima hrišćanstva, a to su vjera, milosrđe i pomirenje, od srca vam želim srećan Božić!

Tags
Send this to a friend