Društvo

Đukanović tužio Bečića zbog plagiranja magistarskog rada

Nevladino udruženje (NVU) Centar za akademski integritet predalo je danas Osnovnom državnom tužilaštvu tužbu protiv lidera Demokrata Alekse Bečića zbog navodnog plagiranja magistarskog rada.

<<<Đukanović: Bečić plagirao magistarski rad<<<

Izvršni direktor Centra, Mitar Đukanović kazao je da su u ponedjeljak predali prijavu i Sudu časti Univerziteta Crne Gore (UCG).

“Od njih očekujem efikasno i brzo rješavanje ovog problema koji je, nažalost, dobio političku konotaciju, iako je ovo isključivo pitanje struke”, rekao je Đukanović novinarima nakon predaje krivične prijave.

On je naveo da je Bečićev mentor Milan Lakićević rekao da misli da nije bilo plagijata i da lidera Demokrata poznaje kao časnog studenta koji je primjereno izvršavao obaveze.

“Lakićević nije, kako su to mediji prenosili, izjavio da odbrana Bečića jeste ili nije plagijat”, dodao je Đukanović.

On je kazao da se ne radi samo o magistarskom radu Mice Kozlik i da će u toku dana medije upoznati i sa izjavama drugih autora koje Bečić nije pravilno naveo.

Upitan da prokomentariše najavu Bečića da će protiv njega i Feđe Pavlovića podnijeti krivičnu prijavu, Đukanović je odgovorio da je organizovana kriminalna grupa na čijem je čelu apsurdna tvrdnja i da je spreman da to dokaže pred nadležnim organima.

On je poručio da razmišlja o privatnoj tužbi jer su, kako je kazao, njegova čast i ugled narušeni “nebuloznim tvrdnjama”.

Kako je dodao, prijavu ne bi podnosio da se nije konsultovao i utvrdio da postoje elementi krivičnog djela.

Na pitanje šta će raditi ako se utvrdi da nije bilo plagijata, Đukanović je odgovorio da je spreman da preuzme odgovornost.

On je pozvao da se taj slučaj smjesti u okviru Univerziteta i nadležnih organa, “a ne da se u to uvlači politika”.

“Ne možemo očekivati ništa kada se politika umiješa u bilo šta, a posebno u ovakav slučaj koji treba da bude nužno depolitizovan”, poručio je Đukanović.

On je kazao da je uz krivičnu prijavu predat magistarski rada Bečića, dokument UCG-a Metodika pisanog rada, analiza autentičnosti rada Bečića i rezultat provjere autentičnosti uz pomoć softvera Turnitin.

Kako je dodao, uz prijavu je predata i uporedna analiza preklapanja magistarskog rada Bečića sa radom Kozlik, slike e-mailove u kojima je imao komunikaciju sa nadležnim organima, internet likovi i publikacije.

M.D. 

NAJNOVIJI NAJSTARIJI POPULARNI
Mic
Gost
Mic

Svaka ti cast Djukanovicu!!!

crnogorac
Gost
crnogorac

prof Lakićević jeste potvrdio da rad nije plagijat, ali ga je Bečić svakako predao komisiji na ekonomskom fakuletu pa ćemo saznati ko laže

Ilija PG
Gost
Ilija PG

Evo se i ovaj profesor iz Hrvatske javio da mu je ovaj ukrao tj plagirao rad. tako gospodo kravatasi pst

Opa
Gost
Opa

To je laz. Stavi link ili bilo sta.

Vjecna da je
Gost
Vjecna da je

Ko su ovi i cime su zasluzili ovoliko medijske paznje …sto su uradili za zemlju u kojoj zive da nam svima bude bolje …naravno nista udbaska posla pred izbore

Opa
Gost
Opa

Tužilaštvo: “U ovom trenutku ne postoji osnovana sumnja da je izvrsio krivicno djelo.”

Mila
Gost
Mila

Mitre,aj put Danilovgrada…

Servant
Gost
Servant

Nije mi jasno otkud odjednom tolika zagrizenost da dokaze nesto sto blage veze nema?!
Valjda samo da ukalja ugled Demokratama pred izbore!

Koljenica
Gost
Koljenica

Kad ce saopstiti koga je jos ta NVO provjerila I kakvi su rezultati tih analiza?

Mitar Litar
Gost
Mitar Litar

Samo je Bečić imao čast da ga provjerimo.

Kosmos
Gost
Kosmos

Auu kako si ti Djuka prsa!
“Moje je mišljenje da nije bilo plagijata”, rekao je prof dr. Lakićević za Dan.

Oila
Gost
Oila

Je li to onaj profesor Lakicevic koji je sakrio 500 000 poreskog duga Vijesti dok je bio direktor poreske uprave?

Opa
Gost
Opa

To je onaj prof Lakicevic koji je jedan od najboljih ljudi na Ekonomskom fakultetu.
To ce vam svako potvrditi.
Mislim da ce ovaj Djuka stvarno na kraju krivicno odgovarati. Razvalice ga Aleksa,samo kad se malo dokopa vremena jer vrlo nezgodan momenat.

Fileopg
Gost
Fileopg

I Toma Nikolić je govorio da je diplomirao pošteno…

Rektor
Gost
Rektor

Kako bi naziv za NVO??? Da li takav integritet postoji u CG? Kako kaže Balašević za ratluk i kavurmu😇

Tanguska
Gost
Tanguska

Becicu izgore sad kao sibica. Svaka mu je prica postala ista kuknjava o tome kako su svi protiv njega i kako su svi dio organizovane kriminalne grupe. Samo je on posten, evo vidimo koliko je posten. Naravno da najvise pricaju o postenju prevaranti, evo smo se i uvjerili koliki je Becic prevarant. Kako ce sad prestavljat samog sebe samo Becic… Više »

let
Gost
let

Djukanovicu vidjeh te juce kako trcis preko Milenijuma da dotrcis do Ekonomskog fakulteta. Mora da je mnogo placeno kad onliko poleta imas.

Gujan
Gost
Gujan

Malo dinamike, sud, kolokvijumi, portali, učenje, slava… sve mu se pomutilo.

Send this to a friend