Društvo

Hitno formirati stručnu komisiju za sanaciju zida u ulcinjskom Starom gradu

Foto: Facebook/Bar na dlanu

Treba hitno formirati stručnu Komisiju, čiji bi zadatak, između ostalog, bio određivanje smjernica za projektovanje sanacije dijela obrušenog zida u Starom gradu, predloženo je na sastanku predsjednika Opštine Ulcinj Ljora Nrekića sa predstavnicima Centra za konverzaciju i arheologiju Crne Gore.

Kako je saopšteno iz opštine Ulcinj, Nrekić je razgovarao sa direktorkom Centra za konverzaciju i arheologiju Crne Gore Biljanom Brajović, arhitekticom i konzervatorkom Vanjom Bošković, direktorom Centra za kulturu Musom Hodžićem, arheologom Antonom Ljuljđurajem i inženjerom statike Mentorom Llunjijem.

Foto: Facebook/Bar na dlanu

“Na sastanku je takodje naglašena potreba da se postupak sanacije realizuje u nekoliko faza, tj. da se pošalje dopis Upravi za zaštitu kuturnih dobara, da se počne sa ukljanjanjem humusa i šuta i da se započnu geotehnička istraživanja na osnovu kojih će se utvrditi dalji postupci u radu”, navode u Opštini Ulcinj.

Send this to a friend