Institut za bolesti djece (IBD) Kliničkog centra Crne Gore učiniće sve da shodno mogućnostima odgovori izazovu zbrinjavanja pacijenata koji se više, kako je najavio DZ Podgorica, neće moći liječiti u njihovom objektu Nova Varoš od 21 sat do 7 ujutru, saopšteno je iz te zdravstvene ustanove.
Ističu da su, kao i do sada, prioritet urgentna stanja djece iz cijele Crne Gore i njihovo bolničko liječenje. IBD je, podsjećamo, jedina ustanova u našoj državi koja pruža usluge na sekundarnom i tercijarnom nivou.
“Stoga pozivamo roditelje/staratelje djece kojima je potreban pregled izabranog pedijatra da se do 21 sat javljaju Domu zdravlja kako bi eventualno izbjegli bespotrebno čekanje u IBD-u u kom se prioritetno rješavaju urgentna stanja”, navodi se u saopštenju.




“Kako bi eventualno izbjegli bespotrebno čekanje u IBD-u”…Čitam i ne mogu da vjerujem, dijete kome je potreban ljekar bespotrebno čeka.