Društvo

Joanikije sa ultradesničarem Gujonom: Govorili o situaciji u Crnoj Gori

Joanikije i Gujon/ Foto: Mitropolija crnogorsko-primorska

Mitropolit crnogorsko-primorski Joanikije razgovarao je jutros u Beogradu, sa Arno Gujonom, direktorom Uprave za saradnju sa dijasporom i Srbima u regionu pri Ministarstvu spoljnih poslova Srbije.

Gujon je inače nekadašnji kandidat francuske ultradesničarske grupe Identitarci.

Kako je saopštio na svom Facebook nalogu Gujon, bio je to veoma “prijatan susret” tokom kojeg je sa Joanikijem razgovarao, između ostalog, o “zajedničkim projektima”.

“Iskoristili smo vikend i malo rasterećenje od brojnih obaveza da porazgovaramo o mnogim aktuelnim temama. Od situacije u Crnoj Gori i regionu do razgovora o srpskom jeziku i budućim projektima na kojima ćemo zajedno raditi”, objavio je na Facebook-u Gujon.

Arno Gujon, kako se navodi na sajtu Mitropolije,  osnivač i dugogodišnji direktor francuske humanitarne organizacije „Solidarnost za Kosovo”, koja od svog osnivanja pomaže narod na Kosovu i Metohiji, na osnovu zasluga u svom humanitarnom radu, dobio je državljanstvo Srbije 2015. godine.

“Dobitnik je , mnogobrojnih priznanja i odlikovanja, između ostalih: Orden Svetog Save prvog stepena „za djelotvornu ljubav pokazanu svesrdnim i nesebičnim zalaganjem u prikupljanju i pružanju neophodne materijalne i finansijske pomoći za, našu Svetu crkvu i stradalni narod na Kosovu i Metohiju, kao i za istrajno svedočenje istine o životu našeg naroda u ovoj srpskoj pokrajini” i Orden Svetog vladike Nikolaja, najviše odlikovanje Eparhije šabačke „zbog velike ljubavi prema srpskom narodu na Kosovu i Metohiji i humanitarnog rada””, naveli su iz Mitropolije.

NAJNOVIJI NAJSTARIJI POPULARNI
nole
Gost
nole

do kada ce ovi popovi da se mjesaju u politiku Crne Gore

blam živi
Gost
blam živi

Nije mi jasno zašto taj čuveni BIRN nije stavio Gujona na svoju listu, Ili im je milije (i profitabilnije) da na nju stave ugledne crnogorske patriote i borce za prava čovjeka? Blago nama svima sa takvom pravdom.

Zoran
Gost
Zoran

Sta ima ti da pricas o situaciji u Crnoj Gori. Tamo se uvuci i radi popovske poslove imat ce ko raditi drzavnicke. Vjecito ste zavlacili dje vam nije mjesto.

Milos BD
Gost
Milos BD

Sastali se dva čojeka. 🤣

Josip
Gost
Josip

Pop o projektima!!! 😂😂😂 promasi Putine i rokni nas! Tu su nam sanse 50:50! Ko ostane bice mu vrh!

Crnogorac
Gost
Crnogorac

Druze Tito radjaj se ponovo !!

S'ćoška
Gost
S'ćoška

Tito i Partizani su ubili Krsta, to znaš jeli tako

Crimson
Gost
Crimson

Razmak između je-li, sto mu upadica 🙂

Svira
Gost
Svira

Ovaj ke pop ka vegeta,svudje se mijesa

Podgorica
Gost
Podgorica

Baca je čudno bilo što će Pop i u Crkvu, a kamoli što sjedi sa humanutarnim radnikom

GrahovoNK
Gost
GrahovoNK

Vratio se kad ja došao po tebe.
AMIN.

Trece jutro
Gost
Trece jutro

Da nece put kosova.

Crnogorac
Gost
Crnogorac

Kad će na Lovcen,sto veli dostavljač 😂😂

Sunčica
Gost
Sunčica

HAHAHAHAHH

Nino
Gost
Nino

Ko je on da prica o nasoj CRNOJ GORI ???????

Laki
Gost
Laki

Fašista sa fašistom.Znamo svi šta znači ultraeesničar=fašista,isto kao i šti je SPC fašistička organizacija

Tanja
Gost
Tanja

Crnogorci mora se izaci na protest koji ce se zvati zabrana cetnicke ideologije u cg samo tako ce se smiriti nacisti pi

Rodja
Gost
Rodja

Citam ovaj tvoj skup zlosudnih reci i razmiljam , znas li ti uopste sta je nacizam ? I zasto ga otvoreno zastupas ?

Jankovic
Gost
Jankovic

Mora se cetnicka politika zabraniti sto prije to je kancer

Mladen
Gost
Mladen

Koji nacisti druze. Covjek Francuz, tamo nema nacizma samo demokratija. Vazno je da je etiketiran kao ultradesnicar ( iako to nije niti lose, niti protivzakonito). Zasto ne pomenuti, koliko je covjek pomogao unesrecenih porodica na ovim prostorima? Ljudi sjeli malo razgovarali i odma drvlje i kamenje. Brani li ko Mihailu da ide u Zagreb i da tamo razgovara sa bilo… Više »

Hhhh
Gost
Hhhh

Kakav talog urusava cg a Crnogorci cute e kuku tamo neka fukara iz francuske

Spijuni
Gost
Spijuni

Ovoga i malagurskog salju kroz region planski da provociraju

🇲🇪🇲🇪🇲🇪🇲🇪
Gost
🇲🇪🇲🇪🇲🇪🇲🇪

Ovakvim fasistima ce dritan da udeljuje drzavljanstva nema vajde od onija setnji dok narod ne zauzme radikalnu poziciju

Tttt
Gost
Tttt

Ovoga malagurskog po zadatku provokatori treba zabraniti ulazak

Bravo
Gost
Bravo

Sramna bia agentURA radi na unistavanju gradjanskog tkiva drzave

🇲🇪Stubica🇲🇪
Gost
🇲🇪Stubica🇲🇪

Joanikije padobranski je veći ultradesničar od njega!

Marina
Gost
Marina

Ka mu prethodnik joanikije docekuje naciste

Miloooooo
Gost
Miloooooo

Pope pusti politiku. Dosta si nas ojadio.

Darija
Gost
Darija

Sigurno su nešto lijepo pričali uh ne obistinilo se !

Zeljko
Gost
Zeljko

Mogu se sastajati koliko hoce oni su aperisani.

Lipa
Gost
Lipa

Polako polako

Beharovic serif
Gost
Beharovic serif

Cekaj joankije izbore dok Milo pobjedi istice ti TURISTICKA VIZA ? déportasion u maticnu zemlju nikad vise ulaska nema ???

Techno Pop
Gost
Techno Pop

Džaba se dogovarate, Srce je odavno transplantirano.

Send this to a friend