Društvo

Korisnici Total TV i Telemach-a neće moći da gledaju program RTS-a

Gledaoci u Crnoj Gori koji prate programe preko Total TV platforme i preko kablovskog operatora Telemach od danas neće moći da gledaju programe Radio televizije Srbije, saopšteno je ioz kompanije Telemach.

<<<Nova M od ponoći nedostupna na Extra TV-u i m:tel-u<<<

United Grupa, u okviru koje posluje i Telemach, kako dodaju, nije prihvatila visoke cijene koje je za korisnike u Crnoj Gori namijenio Telekom Srbija, a koji ima pravo da preprodaje program RTS-a zemljama u regionu.

“Telekom Srbija stavio je tako zabranu na emitovanje programa RTS-a ukoliko operatori za svakog korisnika u Crnoj Gori ne plate iznos od 1 odnosno 1,2 eura mjesečno, što je čak 10 puta više nego za korisnike u Hrvatskoj i Sloveniji i 5 puta više nego za gledaoce RTS-a u BiH. To je ujedno i 20 puta viša cijena od cijena svih ostalih javnih servisa. Nejasan je razlog zašto je baš gledaocima u Crnoj Gori ponuđena najviša cijena u regionu za programe RTS-a”, poručuju oni.

Dodaju da ih čudi  što Telekom Srbije poredi RTS, srpski javni servis za koji su platili građani Srbije i čiji je sadržaj prirodno namijenjen prvenstveno građanima Srbije, sa kanalom Nova M koji je domaći komercijalni kanal sa nacionalnom frekvencijom i prvenstveno namijenjen građanima Crne Gore.

“Moramo da naglasimo da su emisije RTS-a vrlo često skremblovane u Crnoj Gori i gledaoci umjesto programa gledaju u zatamljen ekran”, kažu u Telemach-u.

Podsjećamo da korisnici platforme Extra TV Crnogorskog Telekoma i m:tela od prije tri dana ne mogu da prate program Televizije Nova M. Tada je saopšteno iz Crnogorskog Telekoma i m:tela-a nisu postigli dogovor sa TV Nova M, zbog kako tvrde nerealnih i neodrživih zahtjeva vezanih za uslove emitovanja. Iz TV Nova saopšteno da će se njihov program moći da prate korisnici Telemacha i Totala, kao i da je njihov program dostupan preko zemaljskog signala.

Crnogorski Telekom i m:tel su apelovali na na državne organe da se uključe u rješavanje ovog problema jer kako su naglasili 60 odsto njihovih korinsika uskraćeno je za praćenje trogramta TV Nova M. Saopštenjima su se oglasili iz Agencije za elektronske medije i Ministarstva kulture koji su pozvali Novu M, Telekom i m:tel da pronađu najbolje rješenje.

Nova M je danas apelovala na kablovske operatere Telekom i m:tel da prihvate Ugovor o distibuciji TV Nova M, koji su dobili pod jednakim uslovima i omoguće svojim korisnicima, građanima Crne Gore, da prate mečeve naše reprezentacije u okviru svih fudbalskih takmičenja do 2022.

NAJNOVIJI NAJSTARIJI POPULARNI
Majda
Gost
Majda

Nerazumijem da nece te pola komentara da pustite..sta je razlog? Napisa la sam da je telrmach katastrofa..ne salju racune..ne dolaze na prijavu smetnji..a operatori pojedini toliko ne ljubazni da to nidje nema.

somi
Gost
somi

Sto je nas briga,sto oni rade,placamo li pretplatu za programe iz ugovora,nema veze je li total ili extra tv,obezbijedite nam to i nisata vise.

samoreciaaa
Gost
samoreciaaa

Kao prvo na vecini tv programa nema se sta gledati a sto se tice RTS ono sto me i interesuje je obicno zamraceno, jedino je preostaje da na doticnom programu gledam svaki cas Vucica kako drzi monologe a to mi ne pada na pamet tako da je i bolje sto su ga iskljucili.

Jole
Gost
Jole

Velike stete vala

Budimo realni
Gost
Budimo realni

Ja imam Telemach I gledam mec.

Diazepam
Gost
Diazepam

Sve sto je srpsko zabranit! E viva Montenegro!

Nk86
Gost
Nk86

Ukoliko ukinu rts ja sigurno raskidam ugovor sa totalom. Brdo dobrih emisija imaju. Slagalica, potera, sasvim prirodno, kvadratura kruga…

nikolasss
Gost
nikolasss

jes vala. zaamisli zivot bez slagalice hahaha. stete

Yes
Gost
Yes

“Nejasan je razlog zašto je baš gledaocima u Crnoj Gori ponuđena najviša cijena u regionu za programe RTS-a”

Zato sto RTS zna gdje ima najvise ovaca (a bogami i ovnova) za sisanje i postovalaca tog TV emitera.

Libero
Gost
Libero

Cudna steta

Sefket
Gost
Sefket

Koji glubovi.I RTS i ova dva operatera.

Flojd
Gost
Flojd

Završiće nam vojvode Mandić i Pipun da gledamo rts džabe..

Zbunjen
Gost
Zbunjen

A jaooo… Đe sad gledati porodično blago?!?

Rade007
Gost
Rade007

Ja RTS obožavam i drago mi je što imam na Evtra TV i M-Tel

Patak Dača
Gost
Patak Dača

Ovo je rat izmedju k.operatera.
Korisnici ispastaju.
Satelitdka antena je zakon.
Oko 500 programa i nema ucjene..

Radasin
Gost
Radasin

Je li ovo pocela “provjera” birackih spiskova ?

Nikad vise
Gost
Nikad vise

A kako nas nagrdiste. Kupicemo sliku Vucica i okaciti na zid. I onda imamo RTS.
Te Pinkove, Hepy- je, RTS niko normalan i ne gleda.

Jovo
Gost
Jovo

Hahaha,bas me nasmija,svaka cast za komentar

Jakvinta
Gost
Jakvinta

Ispravno, rts kanali ne vrijede mjesecno ni 2 centa.

Piksi
Gost
Piksi

Nebilo na vece brige!

Vesko Nk
Gost
Vesko Nk

Bas mi je milo,previse se Telemach zaigrao..sad su definitno gotovi.Ja prvi nikad ne bih uzeo kablovsku.dje nema RTS kanala…Zao mi je naroda, ali zbog Telemacha i Totala bas milo

drnik
Gost
drnik

Vesko nk
80% Rts programa je skremblovano tako da neznam sta gledas. Evo sad ide po 100-ti put porodicno blago

Komita
Gost
Komita

Taman lijepo da ne gledamo ,,umjetnicka djela,, kao sto su selo gori , ravna gora i slicne budalastine

Dzoi Plameni
Gost
Dzoi Plameni

A neko te je tjerao da gledas??? Boze kakvih budala!!!

Sasa
Gost
Sasa

Nikakve štete,ja ni do sad nijesam gledao tu stranu TV !

Donji kraj
Gost
Donji kraj

Koji si ti faktor? Nebitan si.

boki
Gost
boki

Mislim da ce izgubiti dosta korisnika zbog ovoga, ma stranu politika, na rts se ima sta vidjeti. Ali neka, kad Telemach hoce da ucjenjuje ostale, treba im vratiti istom mjerom.

Boki
Gost
Boki

Konačno neka dobra vijest.

Slavko
Gost
Slavko

Nista nam ne treba rts. Telekom ne moze ni signal normalan da obezbijedi a naplacuje tri pita vise od telemaha

Milan
Gost
Milan

Daleko im kuca

marius
Gost
marius

E velja će ih šteta nać, zaisto.

🇲🇪CG🇲🇪
Gost
🇲🇪CG🇲🇪

Ionako je svaka druga emisija ili utakmica koju prenosi RTS zakljucana za gledanje, tako da cemo bas biti na gubitku.

delboj
Gost
delboj

Pa sto nude ovo u paketima ako nisu napravili ugovor sa TV kucama. Ovo je za tuzbu protiv svih kablovskih operatera.

Zvizdan
Gost
Zvizdan

Tacno,plati se jedno a dobije sasvim drugo

Spasoje
Gost
Spasoje

Ima li koji pravnik da posavetuje moze li se raskinut ugovor?

samo jako
Gost
samo jako

svaka cast za komentar…ionako su svi operateri nikakvi a samo poskupljuju usluge…

mne5
Gost
mne5

taman!

Zex
Gost
Zex

Odlično,korisnik sam total tv od 2006 god .plaćam 15.50 € dva resivera od 200 kanala 50 mrak sprdnja sa narodom

dddddd
Gost
dddddd

Predjes na mtel satelistku i rijesis problem

Sova
Gost
Sova

I mtel mora da poštuje autorska prava.

Bussinesman
Gost
Bussinesman

Da smo zdravo.

Send this to a friend