Nedavno otvoreno klizalište u Njegoševom parku u Podgorici privuklo je mnogo posjetilaca, a među najbrojnijima su svakako najmlađi.

Djeca su se posebno obradovala ovoj ledenoj čaroliji, a uz Prvi podgorički pazar na Trgu nezavisnosti otvaranjem klizališta je zaokružena novogodišnja ponuda u Podgorici.
<<<Otvoren prvi Podgorički praznični pazar<<<
Instruktori i organizatori su zadovoljni posjetama. Kažu da najviše posjetilaca ima za vikend i da bukvalno nije bilo slobodnih klizaljki.
“Imamo oko 130 pari klizaljki tako da je to sasvim dovoljno na dnevnom nivou. Najviše ljudi dolazi uveče, a djeca brzo uče osnove klizanja”, ističu instruktori za CdM.

Svaki dan od 10 d0 23 sata klizalište na košarkaškim terenima je puno mališana koji dolaze u pratnji svojih roditelja. Roditelji koji žele da njihova djeca nauče da klizaju mogu ih dovesti u malu školu klizanja koja se održava prijepodne.
Kao što je već poznato, klizalište radi svaki dan, a cijene su od 10 do 18 sati dva eura po satu, dok od 18 do 23 časa sat vremena na klizalištu košta 2,5 eura. Subotom i nedjeljom sat vremena na klizalištu biće 2,5 eura i klizači imaju priliku da uživaju na pravom suvom ledu koji je postavljen na 600 kvadratnih metara.

Za one koji slabije uče klizanje obezbijeđene su “stative” koje služe da se klizači oslobode straha.
Instruktori preporučuju da posjetioci kad krenu na klizanje ponesu šalove, rukavice i kape, a sve ostalo je prepušteno njima.
“Ne postoji nikakva opasnost od povreda. Ozbiljne povrede su moguće jedino kod hokejaša i umjetničkog klizanja. Jako je bitno da se kliza na desnoj strani klizališta kako ne bi došlo do sudaranja sa drugim klizačima”, navode organizatori.

Klizalište će biti otvoreno zvanično do 15. februara, a kako vlada veliko interesovanje nije isključeno da će i produžiti radno vrijeme.
Žurka na ledu za vikend
Organizatori za petak, subotu i nedjelju najavljuju pravu žurku na ledu. Kako su istakli, na klizalištu će ovog vikenda biti postavljen pravi lajt-šou a posjetioce će zabavljati i DJ. Još jedan dobar razlog da vikend provedete na trenutno najpopularnijem mjestu u Podgorici.
S.B.



2.5 eur sat vremena? Puta troje djece. Roditelji neka gledaju. Super je klizaliste, ali bi bilo bolje da nije tako skupo.
Jesi li vodi đecu u Deltu u bioskop? za te pare bi mogli da se klizaju do ljeta…
skupo? koliko bi trebalo da bude…..
Bravo!
Nema 5 klizaca na sliku
i ti šesti…