Društvo

Na pijaci u Gintašu: Jagode deset a grožđe sedam eura

ilustracija

Na zelenoj pijaci u TC Gintaš ove sedmice ponuda voća i povrća je bila raznovrsna. Najskuplje su bile jagode koje su prodavane po deset eura. Za kilogram grožđa potrebno je izdvojiti sedam eura, a banane su bile od 0,80 do 1,20, jabuke od euro do euro i po, dok su kruške sijenjene tri eura. Dunja se mogla kupiti za dva i po eura. Limun je prodavan od 0,60 do dva eura, pomorandža od 0,60 do 1,50, nar, kivi i ananas po 2,50 eura, dok su se uvozna mandarina i grejpfrut mogli kupiti po dva eura, piše Dan.

Kilogram suvih smokava je pet, dok su suve šljive bez košpice prodavane četiri eura. Za kilogram krompira trebalo je izdvojiti od 0,50 do 0,60 eura, a bijelog luka od pet do sedam eura, dok se crni mogao pazariti od 0,80 do euro. Crmnički luk koštao je dva, a korijenje tri eura, dok je šargarepa od euro do euro i po.

Cvekla je koštala euro, koliko i vezica rotkvice, a bundeva od euro do dva. Paradajz semože kupiti od euro i po do dva, krastavac od dva do dva i po, crvena šilja tri, zelena šilja i paprika babura po tri i po, patlidžan i brokola po tri, karfiol dva i po, dok je za kilogramtikvica potrebno izdvojiti dva eura. Blitva se prodaje od euro do euro i po, spanać i raštan po dva, zelena salata od dva do dva i po, mladi luk četiri eura, kupus je 0,50, dok se mladi mogao pazariti za euro i po.

Cijene jaja su već neko vrijeme nepromijenjene.

Cijenjena su od 12 do 15 centi. Za školjku bilo je potrebno izdvojiti od 3,60 do 4,50 eura. Mladi sir se mogao kupiti za četiri, a stari za pet eura. Lisnati kolašinski koštao je sedam, kozji euro više, dok je mladi kajmak od devet do deset eura.

Za kilogram svježeg krapa, navode,  potrebno je izdvojiti od dva do pet eura, suvi od 10 do 12, dok je svježa ukljeva od dva do dva i po eura. Niz suvih ukljeva je četiri, dok se pastrmka može kupiti za četiri i po eura.

NAJNOVIJI NAJSTARIJI POPULARNI
5555
Gost
5555

Otprilike nama je skuplje sto se proizvodi ovdje nego uvoz…

Katunska nahija
Gost
Katunska nahija

A jeftino brate samo kad se moze naci 🤦‍♂️🤮🙉, ovakvih cijena nema nide u evropu 🤔

Jole
Gost
Jole

Zove nas selo..ko moze neka krene..inace🤧

Zoran
Gost
Zoran

A da, kod nasih princeza mozes prodati koliko oces kao da vode racuna koliko sta kosta. Nece rucak da skuvaju nego ga kupuju na kilo u markete.

Ja pa ja
Gost
Ja pa ja

Ni u afriku cijena jagida nije toliko.Sramno

Gospodjetina
Gost
Gospodjetina

Ja sam lijepo govorila muzu plac da uzmemo van grada i zasadimo sto treba. Sad neka placa krtolu 4 eura

Tanjica
Gost
Tanjica

Sve uzgajam sama 😊😊

Zvizdan
Gost
Zvizdan

Evo trcim za te jagode

oooo
Gost
oooo

Suve smokve 5 eura, bijeli luk od 5 do 7 eura, mladi lk 4 eura, ….. pa mi stvarno zivimo u Monaku ili Luksemburgu

Prč
Gost
Prč

E neka mi neko objasni cijenu jabuka,suvih smokava,šljiva,crmnickoga luka??? I vele ne isplati se,nelojalna konkurencija iz uvoza?? Eto kakvi smo mi,nama korona ne treba

Mrgud
Gost
Mrgud

Da nije ovih marketa ne bi mogao ništa kupiti od nakupaca. Stariji znajju da prije uvoza obični paradajz u sred sezone nisi mogao kupiti ispod 2-2,5 e,krompir 1.5. Kad je počeo uvoz odahnuli smo od ovih pljačkaša.

Send this to a friend