Ispred podgoričkog Sabornog hrama Hristovog Vaskrsenja okupio se veliki broj građana kako bi naložili badnjake na Badnje veče, koje najavljuje najradosniji hrišćanski praznik, Božić – rođenje Isusa Hrista, piše RTCG.
“Onoliko koliko možemo da očistimo svoje srce i svoju dušu od mržnje zla i pakosti utoliko više i nas može stati darova božijih mira ljubavi sloge dobrote i blagodati božije. Ova božija ljubav prožima i nebo i zemlju i grli svakoga čovjeka i krštenoga i nekrštenoga i ko vjeruje i ko ne vjeruje, ali razlika je što oni koji su kršteni osjećaju tu božiju ljubav i osjećajuci tu ljubav ona ih obavezuje da svoj život poprave koliko mogu. Ljudski je griješiti, ali i popraviti se”, poručio je episkop dioklijski Pajsije.
On je kazao da nas Hristos obavezuje da zagrlimo jedni druge i da se pozdravimo radosni sa “Mir božiji Hristos se rodi”.
“I nek Bog da da domove vaše ispuni blagoslovom svakom srećom i napretkom. I grad ovaj čitav svijet ogradi mirom i ljubavlju”, istakao je Pajsije.
Ovogodišnje sabranje blagosiljanja i nalaganja badnjaka, zbog tragičnih događaja na Cetinju, obavlja se isključivo u skladu sa bogoslužbenim poretkom i u molitvenom raspoloženju, bez planiranih muzičko-scenskih nastupa tih dana.
“Ovaj pretpraznični čin uoči proslave rođenja Gospoda našega Isusa Hrista ima svoje značajno mjesto u našoj crkvenoj i narodnoj tradiciji, što se osobito ogleda u prebogatim običajima u našim porodičnim domovima. Posljednjih decenija, a zbog života u gradovima, postala su izuzetno posjećena saborna nalaganja badnjaka pred parohijskim i manastirskim hramovima. Ova praksa jeste blagoslovena i nije protivna etosu i prirodi Crkve, ali je neophodno da svaki segment tih proslava bude usredsređen na suštinsku poruku praznika Božića”, poručili su iz Mitropolije crnogorsko – primorske.




To je hram Ristovog upokojenja, mauzolej sebi napravio taj nepomenik.
Pravo ono svetosavski nema sto – palite vatromet na Badnj Dan ka da je nova Godina. Pih dje to ima sem kod claznih vjernika. Ovaj Dan treba da spaja i ceka se u miru.
Evo na Starom aerodromu…pucaju petarde ..a vatrometi jaci i duzi nego oni na trg u Novogodisnjoj noci…sramota….
Ima li ko po Niksicu da pohapsi ove sto ispaljuju vatromete i petarde svo vrijeme ?!
Po crnom Niksicu kao da je svadba…
Neka vas je sramota!I vi vjerniciiiiii!Pihhhh pokazali ste koliko vam je stalo da ovog našeg naroda i ljudi koji su juče sahranjeni!Tobos vjera treba da miri da se ponaša sa svim onim pravim vrijednostima,ali nažalost nije tako.Vi ste najveće zlo koje je ovu državu snašlo!Bogatite se na racun ovog napacenom narodu kojem ste mozak isprali!Najveće ste zloooooo to upamtite!Građani moji… Više »
Sramni srpski rod ne umije bez ovako- u danima kad je Crna Gora zavijena u Crno njima se puca i veseli. 🙁
Evo i u Tolose se puca uveliko cetnici da vam se vrati na dobro ka sto vi nama mislite uz pucnjavu nakon tragedije koja nas je zadesila.Dje ste policijo 👎👎👎👎👎👎👎👎ne vidje li se
“Ispred podgoričkog Sabornog hrama Hristovog Vaskrsenja okupio se veliki broj građana”.
Nije građana nego vjernika crkve Srbije.
U Podgorici i okolini se puca naveliko.Ko ima išta ljucko ovo banje veče se uzdržao od šenlučenja.
Ko noćas puca ništa je čovjek.
Mislila sam da ce moji sugradjani poci i zapaliti badnjake. Mislila sam da ce zaobici pucanje pa i neka je to i samo petarda. Onih 12 minuta cutnje od sinoc smatra sam da ce nas urazumiti.
Ali ne!!! Sram vas bilo!!!
E Bando Cetnicka
Bez i malo ljudskih i moralnih skrupula