Društvo

Ozon: Povećano aerozagađenje u Nikšiću

Ekološki pokret ,,Ozon“

Ekološki pokret ,,Ozon“ upozorava građane Nikšiča na povećano aerozagađenje koje je prisutno u prvom dijelu dana, pogotovo u periodu od osam časova kada su satne koncentracije PM10 čestica bile na nivou visokog indeksa (90-180 µg/m3).

“Očitavanja sa mjerne stanice kojom gazduje Agencija za zaštitu životne sredine smještene u dovrištu Gimnazije ,,Stojan Cerović” u 10 i 11 sati očitale veoma visoki indeks preko 180 µg/m3, kada se preporučuje svima da izbjegavaju boravak na otvorenom, a naročito izvođenje fizički zahtjevnih aktivnosti pri kojima se diše brze ili dublje (trčanje vježbanjei sl.) do poboljšanja kvaliteta vazduha”, kazali su iz Ozona.

Foto: Ozon
Foto: Ozon

Ističu da će patiti situaciju, i redovno informisati javnost.

 

 

NAJNOVIJI NAJSTARIJI POPULARNI
marko
Gost
marko

dobro su se ovi javili, od kad saradjuju sa novom vlasti u niksicu nema ih da komentarisu najvecu crnu tacku crne gore koji non stop gori evo 5 godina, deponija mislov do na budosu

Send this to a friend