Na godinu i tri mjeseca od početka ruske agresije na Ukrajinu građanke i građani Cetinja zajedno s Ukrajinkama i Ukrajincima su još jednom protestnom šetnjom pružili podršku herojskom ukrajinskom narodu u njihovoj borbi za slobodu.
Glavna poruka s transparenata glasila je “Da je vječna Ukrajina!”.
Okupljeni građani nosili su i transparent vezan za proslavu Dana nezavisnosti od strane Vlade Crne Gore: “Rukoblud s Dritanom tačno u ponoć!”
Pred zgradom bivšega Ruskog poslanstva na Cetinju otpjevana je himna Ukrajine koju su okupljeni građani pozdravili aplauzom, zatim minutom ćutanja odali počast svim ukrajinskim žrtvama u ratu.
“Slava Ukrajini! Herojima slava”, poručili su okupljeni građani.







E da tako šetate svaki dan ispred Manastira druga bi se pjesma pjevala!
Sa tako prizemnim dnevnopolitickim porukama srozavate i diskreditujete plemeniti cin podrske Ukrajini. Ako hocete da protestujete protiv Vlade, to je legitimno, ali onda razdvojite to dvoje.
Pogrijesio si druze. Nemaju oni sto glasaju stranke u vlasti nikakva prava da protestuju! Od davanja vlasti uri i ” demokratama” do glasanja Mrcova! Svaku cetnicku vlast su cetinjani podrzali a ovamo setaju za junacku Ukrajinu!!!
Pa iskreno i mogu po malo! Jer trenutna vlast daje podrsku Vučiću i Rusiji, i SPC-u.
Tako da…..
znaju li Cwtinjani kkoliko Ukrajinaca je u CG, jel i jedan bio s vama
Vise Ukrajinaca ima u Budvi nego sto Ct ima stanovnika 🤣
Bravo,svaka cast!
brawo
Svaka cast Gospodo! Respekt!