Društvo

Tragom sjećanja: Nikšićani i danas pamte poslastičarnicu Kod Taze

Do 1960. godine na uglu ulica Moše Pijade (današnja Njegoševa) i Pete proleterske, nalazila se poslastičarnica „Kod Taze“ kako su je popularno zvali Nikšićani. Vlasnik ovog objekta zvao se Muslija.

Kasnije, imenom ovog čovjeka, jednog od prvih poslijeratnih poslastičara, narod je nazvao i ostale vlasnike poslastičarnica koji su svoje radnje držali u Nikšiću.

Poslastičarnica “Kod Taze” nalazila se u prizemnoj, već dotrajaloj i prilično oronuloj kućici na samom uglu dviju ulica.

Lijevo od nje nalazila se kuća porodice Kotri, desno u produžetku poslastičarnice kuća Đurovića i Muša Mrdaka, nekadašnjeg trgovca.

Godine 1960. mala poslastičarnica je srušena, a na njenom mjestu na proljeće naredne godine nikli su temelji današnje zgrade Opštine. Već 1963. Građevinska radna organizacija Crna Gora iz Nikšića završila je ovaj objekat i zgrada je useljena iste godine.

NAJNOVIJI NAJSTARIJI POPULARNI
veki
Gost
veki

ja se sjećam u Titogradu poslastičare PELIVAN

sandza
Gost
sandza

Musliji da dá bog dzenet. a niksicani da nauce da prave kolace braaato.

ND
Gost
ND

Sada je već pamte stariji Nikšićani.

Send this to a friend