Na društvenim mrežama pojavile su se fotografije sa našeg primorja koje su izazvale gomilu komentara.
Slika iz Sutomora govori sama za sebe: gomila otpada na sred plaže. To i ne bi bilo toliko iznenađujuće da reakcije turista koji ležerno odmaraju oko gomile otpada uopšte nema.
Reakcije na društvenim mrežama su podijeljene: neko osuđuje nadležne organe a neko turiste.

Druga slika nam dolazi iz Bečića, gdje i dalje traju radovi na plaži. Zbog tih radova u okolini nema ni jedne ležaljke jer, kako su se žalili posjetioci na društvenim mrežama, ne mogu prići od prašine.
B. Marković




Da traju radovi tl je istina ljudi moraju da rade,ali da na plazi nema gde igla da se spusti i to je jos jedna istina
ljetovao sam pocetkom jula u murteru kod sibenika i stvarno sam zapazio da opstina murterlijepo odrzava plaze,sto je to i dobar znak da je za cistocu odgovorna opstina svaka im cast
Ovo je dokaz ko dolazi na plaze i njihova kultura.Paradajz turisti cio vijek u crnu goru dolaze!
Uzmi metlu u ruke lencugo i prestani da krivis one koji ti donose pare kakvi god da su
Sad su ti gosti krivi što ti je kuća glibava. Stara demagogija.
sto se sutomora tice dabogda se ne vadilo iz smeca nikad…
A stobise plaze razlikovale od drugih djelova okoline.Mi i turisti svi jednaki stose kulture tice.Nece biti dasu samo oni tj turisti krivi.
Je li ovo neka novost? Sutomore je poznato po nečistim plažama, voda je braon boje od izlivenih fekalija, ali zato, noćni život obiluje turbo folkom i drugorazrednim starletama (ako takve postoje uopšte).
Mada je lijepo sutomore krajem septembra,ozbiljno
lokalana vlas je odgovorna, niko drugi
Ne možemo očekivati od turista da čiste jer najveći broj njih to jednostavno neće. Takvi su svuda, ne samo kod nas. Prosto, sami se moramo izboriti sa ovim problemom. Po opštinama su desetine zaposlenih ni za šta. Zašto se sezonski ne angažuju čistači koji bi radili cio dan na čišćenju?
E ovo se događa kad su plaze slobodne , tj kad nijesu pod zakupima , jer svakakva svinja dolazi da se kupa . Fino sve plaze pod zakup , fino platiš pa će sve biti uredno i čisto . Jer stoka ne zaslužuje slobodne plaze . A ovo je ništa novo kad su u pitanju sutomore i čanj , tamo… Više »
Nijesu krivi fotografi…a ovo je decenijama poznata stvar na dosta plaža.Nista novo,netreba se ljutit no uzet grabulje i kese.Noooo nismo mi taj mentalitet!A odgovorni-neodgovaraju!
kako da objave te slike kad sad toga nema. dobro platiSozinu. pansion. ulaz na plažu a dobiješ zarazu
Mislim da je to bakšiš onih koji prodju kroz Sozinu i plate ulaz na plažu. Van sezone ovakvih slika nema… eto, tebi za informaciju ???
Mene je sutomore,u maj i od 15 septembra jedna od naljepsih plaza,ozbiljno
A sto ne objavite i slike lijepo uredjenih plaza i plaza za primjer?
Poceli su kao Blic da pune narod ruznim vijestima, zato ih i otvaram sad svakih 5 dana a kako je krenulo sve cu rjedje.
Ne, nego treba da zivimo u mraku. Razumijes li ti uopste poentu ovakvih vijesti. Poenta nije da se nagrdi Crna Gora, vec upravo suprotno – da skrene paznju kako bi je ucinjeli ljepsom.
Mrak je kad je sve crno, a valjda postoje i dan i noc, dakle zasto prostor ne ustupiti i pozitivnom vec samo i iskljucivo negativnom-onom koji donosi preglede sajta