Sveti Leopold Bogdan Mandić je ponovo u svom rodnom Herceg Novom.
Pred brojnim hodočasnicima, zvaničnicima i sveštenstvom katoličke crkve iz Crne Gore i regiona, čelnika Opštine Herceg Novi, kao i građana svih konfesija, u 13.45 sati, u Parku Boka, priređena je liturgija dočeka za relikviju tijelo katoličkog sveca Svetog Leopolda Mandića.
U molitvama i liturgijama vjernici mogu učestvovati sve do ispraćaja za Dubrovnik sjutra u 16 sati, prenosi radio Jadran.
Tijelo je izloženo poklonu vjernika u Parku Boke danas sve do ponoći, što će biti i prilika za svetu ispovijed.

U 18 sati biće pjevana večernja pred Svečevim relikvijama, a u 19.30 sati počinje molitveno-meditativno bdjenje. U ponoć će tijelo biti preneseno u crkvu svetog Antuna, koja će biti otvorena za molitvu prema potrebama hodočasnika.
Središnje euharistijsko slavlje sjutra počinje u 10 sati, a predvodiće ga monsinjor Marin Barišić, nadbiskup i metropolit splitsko-makarski.
Gradske službe omogućile su neometani dolazak hodočasnika, a volonteri upućuju do mjesta održavanja slavlja. Prije i nakon središnjeg misnog slavlja, biće prilika za molitvu pred relikvijama i za svetu ispovijed.

Takođe, sjutra poslijepodne, u 16 sati je sveta misa ispraćaja koju će predvoditi monsinjor llija Janjić, biskup kotorski. Nakon mise ispraćaja, relikvija tijela Svetog Leopolda biće ispraćena prema Dubrovniku.
Sveti Leopold Mandić rođen je 12. maja 1866. godine u Herceg Novom. Sveštenički posao obavljao je u Hrvatskoj, Sloveniji i Italiji.
Preminuo je u Padovi 30. jula 1942. godine, a papa Jovan Pavle II svečano ga je proglasio svetim 16. oktobra 1983. godine.




Šta mu je bivši gradonačelnik Herceg Novog Dejan Mandić?
Od oca Petra i majke Dragice.
Po čemu je on svet, a Negoš ne? Nikad čuli za ovoga, a na našeg čuvenog Njegoša hulimo. Utrijećemo se kao šareni konji.
Sveti Leopolde,spasi narod svoj!!!
Zar uvijek moramo da licitiramo ko je i sta je? U svakom slucaju je nas!
I Andrija Mandić je naš. Ne može to da biraš kojeg Mandića hoćeš a kojeg ne.
Novljani slave katolickog sveCa! Bozeee pravde!
a on kad ce?
Rođen kao Bogdan Mandić, sve je jasno ko je.
Crnogorac!
Srbin
Da nije bosanac?