Društvo

Uskoro registar pedofila, djevojčice najčešće žrtve nasilja

Foto: Screenshoot

O vršnjačkom nasilju u obrazovnim ustanovama raspravljalo se danas na sjednici skupštinskog Odbora za prosvjetu, nauku i kulturu. Ministarka Anđela Jakšić-Stojanović kazala je da su krenuli s projktom postavljanja video-nadzora u osnovnim i srednjim školama.

Čak 93 odsto počinilaca krivičnih djela su dječaci, a gotovo petina njih povratnici, podaci su Ministarstva unutrašnjihposlova.

Dječavi najčešće posežu za krađom i tučom. S druge strane, čak 40 odsto djevojčica žrtve su nasilja.

Iz Ministarstva prosvjete su najavili da će od naredne školske godine biti postavljen video-nadzor po osnovnim i srednjim školama, te da će od septembra asistenti za sprečavanje nasilja i vandalizma početi s radom.

Na sjednici Odbora postavilo se i pitanje koliko su djeca bezbjedna na internetu.

Dok se govorilo o sajber kriminalu,uslijedio je i primjer iz prakse. Dojave o bombama dobile su gotovo sve srednješkole u Podgorici i Rekorat.

A imena svih koji stoje iza krvičnog djela nedozvoljene polneradnje nad maloljetnicima, uskoro će se naći u registru pedofila.

Dragutin Đeković iz Ministarstva pravde kazao je da će registar aktivirati, čim svi sudovi dostave.

“To se brzo očekuje”, poručio je on.

NAJNOVIJI NAJSTARIJI POPULARNI
Radite nesto po
Gost
Radite nesto po

A dobro ste se sjetili…

Lipa
Gost
Lipa

Treba nam puno ime i prezime da znamo ko nam živi u gradu u komšiluku i naravno da se više legitimišu ovi iz inostranstva puno je propalica bez papira kod nas .

Send this to a friend